18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Felieton na weekend

WA
sxc.hu
Dawno go tutaj nie było, ale nasz ulubiony felietonista Łukasz Kołodziej, wraca w swoim stylu do Naszego Miasta.

David Cameron, wzruszony sytuacją Somalii, zorganizował w Londynie konferencję poświęconą jej przyszłości. Dobroduszny premier wyraził nadzieję, że w zamian za pomoc humanitarną i militarną brytyjskie firmy dostaną pierwszeństwo przy wydobyciu ropy naftowej. Warunkiem instalacji urządzeń do wydobycia jest uprzednia instalacja nowych władz i urządzenie sobie kraju według własnych potrzeb. Somalia od dłuższego czasu pozostaje w krwawej destabilizacji, rząd federalny nie ma realnej władzy poza stolicą, rebelianci kontrolują połowę kraju, północ Somalii nie potrzebuje pomocy przy rządzeniu, a stacjonujący tam piraci mogliby zawstydzić w ściąganiu łupów nie jeden rząd i serwis z pirackim oprogramowaniem. Południe kraju kontrolują z kolei, poprzez współpracującą lokalną milicję plemienną, Kenia i Etiopia.

Prawnicy Niemieccy piszą nową konstytucję dla kraju, Unia Afrykańska zwiększa kontyngent sił pokojowych, a królestwa z Zatoki Perskiej próbują ścigać piratów. Somalijski rząd federalny wzywa do nalotów na rebeliantów z organizacji Al - Szabab, zachód zamiast bomb woli pieniądze, przekupując islamistów. Zachód nie chce bomb z racji tego, że do Al – Szababu zaciągają się młodzi Somalijczycy z Wysp Brytyjskich, a część z nich była w Rogu Afryki, więc umie walczyć. Młodzi Somalijczycy potrafią walczyć, a sęk w tym, że Londyn musi dbać o to, aby nie przyszło im to do głowy podczas zbliżających się Igrzysk. Jak widać, międzynarodowa społeczność szanuje tradycję wyciszenia konfliktów przed rywalizacją sportową ponad podziałami.

We wtorek Unia Europejska objęła sankcjami za łamanie praw człowieka 21 kolejnych białoruskich sędziów i policjantów. Białoruś ,,poprosiła’’ ambasadorów UE i Polski o wyjazd z Mińska. W odpowiedzi szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton zakomunikowała, że państwa UE wycofają swoich ambasadorów na konsultacje. W poprzedni piątek Sejm przyjął przez aklamację uchwałę, w której domaga się wypuszczenia na wolność więźniów sumienia na Białorusi. Uchwała jest jednocześnie apelem skierowanym do parlamentów krajów Unii o aktywne wspomaganie procesu demokratyzacji tego kraju. Posłowie domagają się natychmiastowego wypuszczenia na wolność: Alesia Bialackiego, Mikałaja Autuchowicza, Andreja Sannikaua, Mikoły Statkiewicza, Źmiciera Bondarenki, Pawła Siewiarynca, Źmiciera Daszkiewicza, Eduarda Łobaua, Siarhieja Kawalenki, Mikałaja Dziadoka, Ihara Aliniewicza, Alaksandra Franckiewicza, Jauhena Waśkowicza, Arcioma Prakapienki, Pawła Syramołataua.

Tymczasem na wielu stronach samorządowych, obok wzmianek o powyższych wydarzeniach, można znaleźć to: Na prośbę Konsulatu Republiki Białoruś w Białej Podlaskiej zapraszamy polskich przedsiębiorców na Targi, które odbędą się na Białorusi w dniach 26-28 kwietnia 2012 roku w Brześciu.

Polityków wypraszamy, przedsiębiorców zapraszamy, zdezorientowanych przepraszamy.

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pulawy.naszemiasto.pl Nasze Miasto