Azoty Puławy awansowały do 1/4 Pucharu Polski

Krzysztof Nowacki
Karol Wiśniewski/archiwum
W 1/8 finału podopieczni trenera Marcina Kurowskiego wygrali na wyjeździe z ŚKPR Świdnica 28:22. Na tym szczeblu rozgrywek o awansie decydował jeden mecz.

Zespół ze Świdnicy jest beniaminkiem pierwszej ligi grupy B. Słabszy rywal pozwolił trenerowi Kurowskiemu zabrać na mecz kilku młodych zawodników. W barwach Azotów zadebiutował pozyskany niedawno bramkarz Kirił Kolev. Zawodnik z Macedonii grał blisko 40 minut i zaliczył wiele udanych interwencji. Drugim bramkarzem był młody Marcin Gładysz. Natomiast podstawowi golkiperzy - Maciej Stęczniewski i Piotr Wyszomirski mieli tym razem wolne.

Początek spotkania był wyrównany, a po kilkudziesięciu minutach na prowadzeniu znajdował się nawet zespół gospodarzy. Szkoleniowiec puławian oszczędzał podstawowych graczy, dając więcej pograć zmiennikom. Ostatecznie pierwszą połowę puławianie wygrali tylko 10:9.

Na początku drugiej części spotkanie wciąż było wyrównane, a przewaga gości oscylowała w graniach 2-3 bramek. Pod koniec meczu puławianie podkręcili jednak tempo i dzięki kilku skutecznym akcjom zapewnili sobie pewne zwycięstwo.

W sobotę Azoty podejmą we własnej hali wicemistrza Polski Vive Kielce.

ŚKPR Świdnica - Azoty Puławy 22:28 (9:10)

Azoty: Gładysz, Kolev - Witkowski 4, Zydroń 4, Bałwas 3, Kula 3, Afanasjev 2, Kus 2, Szyba 2, Zinczuk 2, Gowin 1, Łyżwa 1, Masłowski 1, Tylutki 1, Grzelak 1, Płaczkowski 1.