Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Puławy: Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe tuż tuż

WA
dom chemika
W dniach 5-15 lipca w Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika" będą odbywały się Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe "Puławy 2012". Będzie to już 42 edycja Warsztatów. Impreza ta na trwałe wpisała się w harmonogram wydarzeń kulturalnych naszego miasta.

- Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe to najstarsze, a jednocześnie wzorcowe przedsięwzięcie tego typu na skalę międzynarodową. Zostały zainicjowane przez Polskie Stowarzyszenie Jazzowe w 1970 r. w Chodzierzy. Do Puław impreza zawitała w 1990 r. i ma obecnie rangę jednego z najważniejszych wydarzeń jazzowych w Polsce. Jest to również wydarzenie, które gromadzi liczną publiczność nie tylko z Puław - wyjaśnia Mariusz Karolak, z Puławskiego Ośrodka Kultury Dom Chemika.

Kadrę Warsztatów tworzą wybitni artyści jazzowi z polski i zagranicy o uznanej renomie, wśród których są profesjonalni pedagodzy wykładający na znanych uczelniach muzycznych, liderzy zespołów, kompozytorzy i soliści nagrywający płyty i występujący na koncertach. W tym roku będą to: dr Wojciech Niedziela (Akademia Muzyczna w Katowicach), dr Kuba Stankiewicz (Akademia Muzyczna w Zielonej Górze), dr Jacek Niedziela-Meira (Akademia Muzyczna w Katowicach), Kamil Erdem (Yildiz Technical University w Stanbule, Turcja), Artur Lesicki (Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej we Wrocławiu), Konrad Zemler (solista, kompozytor), Dante Luciani (Miami University, Stany Zjednoczone), Sibel Kose (Vocal Jazz Studio w Stambule, Turcja), Peter Brewer (Miami University, Stany Zjednoczone), Zbigniew Lewandowski (Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej we Wrocławiu), dr Janusz Szrom (Zespół Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie), Janusz Szprot (Bilkent University w Ankarze, Turcja), Bogdan Hołownia, Wojciech Majewski, Wojciech Pulcyn, Kazimierz Jonkisz, dr Mariusz Bogdanowicz, Sebastian Frankiewicz, Marek Stawiński. Kierownikiem dydaktycznym Warsztatów jest Janusz Szprot.

Program dydaktyczny uwzględnia standardy przyjęte w International Association for Jazz Education. Zajęcia praktyczne dla uczestników Warsztatów odbywają się w formie grupowej i indywidualnej, prowadzone są zespoły – big band i combo, wykłady na temat teorii i historii stylów jazzowych. Wieczorami odbywają się koncerty profesjonalnych zespołów o różnorodnym stylistycznie repertuarze. Na tych koncertach prezentowane są główne nurty współczesnego jazzu. Po występach do późnej nocy są jam sessions, w których udział bierze kadra oraz sami uczestnicy. Mocnym atutem Warsztatów jest też możliwość korzystania z biblioteki muzycznej.

- Uroczyste otwarcie tegorocznych Warsztatów nastąpi w czwartek 5 lipca o godz. 17.00. Odbędzie się wówczas wernisaż wystawy pt.: "Krzysztof Komeda w fotografii Marka A. Karewicza i jazzowe okładki płytowe". Swój udział w otwarciu ekspozycji zapowiedział już Marek A. Karewicz. Tego samego dnia o godz. 21.00 na sali widowiskowej zagra "Mariusz Bogdanowicz Quartet". Zaplanowane są też inne koncerty: 8 lipca o godz. 21.30 wystąpi zespół Janusza Szroma, a 11 lipca o godz. 21.30 zespół Sebastiana Frankiewicza. Oczywiście będą też koncerty finałowe, jak co roku - dodaje Karolak.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pulawy.naszemiasto.pl Nasze Miasto