Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Muzeum Nadwiślańskie – program wakacyjny na lipiec 2013

Muzeum Nadwiślańskie przygotowało bogaty program wakacyjny dla osób lubiących aktywnie spędzać wolny czas. W naszej ofercie znajdziecie m.in. warsztaty złotnicze, zajęcia w ogrodzie Kuncewiczów oraz rejsy kajakowe po Wiśle. Atrakcje te przygotowane zostały z okazji jubileuszu 50-lecia Muzeum.

- 01 lipca / oddział Muzeum Zamek w Janowcu / godz. 11:00-18:00 / 5. Forum Kobiet AktywnychMuzeum Nadwiślańskie zaprasza wszystkie kobiety, ale oczywiście nie tylko, do udziału w 5. Forum Kobiet Aktywnych, które odbędzie się 01 lipca 2013 na terenie oddziału Muzeum Zamek w Janowcu. W tym roku Forum odbywa się ono pod hasłem: „Kultura jest kobietą”. Będzie bardzo kulturalnie, doniośle i wyjątkowo, gdyż tegoroczne spotkanie jest jubileuszowe. Bogaty program wydarzenia przewiduje m.in.: spotkania, panele dyskusyjne, spektakl poświęcony Kalinie Jędrusik, monodram „Korzenie” Dariusza Jakubowskiego, występ zespołu „Rokiczanka”, recital Doroty Osińskiej, wystawy, warsztaty i happeningi.
- 07 lipca / oddział Kamienica Celejowska / godz. 12:00 / wernisaż wystawy: Bogusław Kott. FotografieZapraszamy w niedzielę 07 lipca na otwarcie wystawy fotografii Bogusława Kotta. Autor postrzega swoje fotografie, jako pozbawione oczywistego kontekstu czasu i przestrzeni wycinki, fragmenty realnej rzeczywistości. „W mojej twórczości jest mi bardzo bliski filozoficzny koncept Kairos (mniej znanego greckiego bożka szczęśliwego zbiegu okoliczności, szczęśliwego momentu, ale też niewykorzystanej szansy), który oznacza zdolność do uchwycenia okazji, do dostrzeżenia momentu, którego nie można przegapić” – pisze Kott. Wystawa czynna będzie do 24 lipca 2013 r.
- 09-11 lipca / oddział Muzeum Sztuki Złotniczej / godz. 09:00-20:00 / warsztaty złotniczeZapraszamy na warsztaty złotnicze realizowane w ramach projektu "Program edukacji kulturalnej Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym". Celem warsztatów jest rozwijanie indywidualnych możliwości twórczych oraz poszerzanie wiedzy o kulturze poprzez aktywny kontakt ze sztuką. Program warsztatów złotniczych przewiduje jednodniowe bezpłatne zajęcia, w czasie których uczestnicy będą mogli poznać tajniki warsztatu złotnika i spróbować swoich sił w tej dziedzinie sztuki, zwiedzanie ekspozycji oddziału Muzeum Sztuki Złotniczej – jedynego w Polsce muzeum złotnictwa, zapoznanie się z procesem wytwarzania wyrobów złotniczych i podstawami warsztatu złotniczego oraz samodzielne wykonanie przez każdego z uczestników, według własnego projektu, drobnego srebrnego wyrobu biżuteryjnego, który przejdzie na własność autorów. Na warsztaty zapraszamy młodzież, dorosłych oraz seniorów. Oferujemy jednodniowe, bezpłatne zajęcia (do wyboru 09, 10 lub 11 lipca 2013).
- 20 lipca / oddział Dom Kuncewiczów / godz. 17:00 / spotkanie autorskie z dr. Bohdanem Królikowskim Dr Bohdan Królikowski w roku 1984 otrzymał pierwszą nagrodę w ogólnopolskim konkursie literackim na 600-lecie Jasnej Góry, był dwukrotnie uhonorowany nagrodą literacką im. Bolesława Prusa. Jego zainteresowania naukowe i literackie to głównie wiek XVII (dziewięć powieści, dwa tomy esejów, trzy prace edytorskie, teksty w czasopismach) i kawalerią II RP. Jest członkiem Stowarzyszenia Miłośników Dawnej Broni i Barwy, organizatorem wystaw dawnych militariów, autor informatorów i katalogów. Na temat kawalerii publikował eseje i szkice, m.in. w „Tygodniku Powszechnym”, w „Ethosie”, „Więzi”, „Polsce Zbrojnej”, w londyńskim „Przeglądzie Kawalerii i Broni Pancernej”. Zapraszamy!
- 27 lipca / oddział Kamienica Celejowska / godz. 16:00 / wykład dr. Piotra KondraciukaMuzeum Nadwiślańskie zaprasza w sobotę 29 czerwca na wykład dr. Piotra Kondraciuka z Muzeum Zamojskiego w Zamościu pt. „Mecenat artystyczny Jana i Tomasza Zamoyskich”. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu wykładów otwartych pn. „Renesans lubelski – genealogie i dokonania”, w Kamienicy Celejowskiej, o godz. 16:00. Cykl zorganizowany został przez Muzeum Nadwiślańskie i Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym z okazji Roku Renesansu Lubelskiego 2013.
- 27 lipca / oddział Muzeum Zamek w Janowcu / godz. 12:00 / wernisaż wystawy: „Zapamiętać las”. Wystawa malarstwa Krystyny Rudzkiej-Przychody i bursztynu z kolekcji Lucjana Gazdy / w ramach Festiwalu „Dwa Brzegi” Wystawa będzie prezentacją obrazów znanej lubelskiej artystki Krystyny Rudzkiej–Przychody, tym razem inspirowanych tajemnicami dziejącymi się wśród drzew. Od wielu lat artystka prezentuje swoje dokonania na tle pozornie martwych tworów geologicznych, w tym przypadku bursztynu – magicznego kamienia utrwalającego w swojej strukturze życie zaginionego przed milionami lat lasu. Wystawa, którą oglądać będzie można do 15 sierpnia 2013 r., połączy wrażliwe i nastrojowe malarstwo Krystyny Rudzkiej–Przychody z bursztynami z kolekcji Lucjana Gazdy, wśród których znajdą się przykłady powstałe w pralesie z okolic zamku w Janowcu. Wystawa zorganizowana została w ramach 7. Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi”.
- 28 lipca / oddział Kamienica Celejowska / godz. 12:00 / wernisaż wystawy: „Reżyser rysuje”. Wystawa prac Andrzeja Wajdy / w ramach Festiwalu „Dwa Brzegi”Na wystawie, która otwarta zostanie 28 lipca, w niedzielę w oddziale Kamienica Celejowska, zaprezentowanych zostanie 40 faksymiliów prac znajdujących się w kolekcji Domu Aukcyjnego Abbey House. Zanim został reżyserem, Andrzej Wajda myślał o innej ścieżce artystycznej – chciał być malarzem. W latach powojennych ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie współtworzył słynną Grupę Samokształceniową powołaną przez Andrzeja Wróblewskiego. Choć ostatecznie poświęcił się sztuce filmowej, nigdy nie rozstał się na dobre ze sztukami plastycznymi. Całe życie kreślił rysunkowe portrety ludzi, których podziwiał, jak: Robert Altman, Stanisław Lem, Józef Czapski oraz swoich utalentowanych przyjaciół: Gustawa Holoubka i Zbigniewa Cybulskiego. Rysunki Wajdy składają się na specyficzną kronikę jego życia, są rodzajem pamiętnika, w którym obraz splata się ze słowem pisanym. Wystawa zorganizowana została w ramach 7. Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” czynna będzie do 30 września 2013 r.
- „Lato w ogrodzie Kuncewiczów” / oddział Dom Kuncewiczów / cykl spotkań z literaturą / lipiec-sierpieńZapraszamy do Willi pod Wiewiórką, gdzie na gości czekają książki do przeczytania. Taras Willi i jej piękne ogrody to idealne miejsce, aby w ciszy i spokoju oddać się lekturze. Głównym wydarzeniem tegorocznego „Lata” będą obchody Święta Marii i Jerzego Kuncewiczów 15 sierpnia 2013. Już dziś zapraszamy!
- „Lato w muzeum” / oddział Muzeum Przyrodnicze / zajęcia z edukacji przyrodniczej / lipiecOddział Muzeum Przyrodnicze przygotował specjalną ofertę dla osób, które lubią aktywnie spędzać wolny czas. „Lato w muzeum” to zajęcia o różnorodnej tematyce przyrodniczej: warsztaty pt. „Ptaki cudaki” poświęcone awifaunie Małopolskiego Przełomu Wisły, ukazujące różnorodność gatunkową i bogactwo kolorów tych zwierząt, ornitologiczny spływ kajakowy, podczas którego uczestnicy mogą poznać świat ptaków związanych z Wisłą oraz warsztaty z decoupage przeznaczone dla osób chcących zgłębić oryginalne techniki zdobienia przedmiotów. Wstęp na wszystkie zajęcia będzie wolny. O szczegółach oferty informować będziemy na bieżąco.
- Akademia LesslandiaZapraszamy do korzystania z oferty Akademii Lesslandia – uniwersytetu dla dzieci i młodzieży funkcjonującego na terenie Krainy Lessowych Wąwozów. Akademia ma na celu poszerzanie zainteresowań uczniów i wzbudzanie fascynacji światem. Jej studenci uczą się rozumieć otaczającą ich rzeczywistość i odnaleźć własne pasje poprzez zabawę. Muzeum Nadwiślańskie poleca szczególnie Instytut Pasjonujących Historii, który mieści się w oddziale Muzeum Czartoryskich w Puławach. Dzieci i młodzież mogą poznać w nim m.in. formy dawnych rozrywek, w tym tzw. „żywe obrazy”.
- Kino Perła w Kazimierzu DolnymMuzeum Nadwiślańskie zaprasza do plenerowego Kina Perła w Kazimierzu Dolnym. Na klimatycznym tarasie Kamienicy Celejowskiej (ul. Senatorska 11) można oglądać dobre kino polskie i zagraniczne. Darmowe seanse filmowe, które odbywają się od środy do niedzieli, rozpoczynają się o godz. 21:00. Na patio zapraszamy od godz. 19:00.
- Karta rabatowa Krainy Lessowych WąwozówWszystkim turystom odwiedzającym trójkąt turystyczny Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy polecamy „Kartę rabatową Krainy Lessowych Wąwozów”. Uprawnia ona właściciela do korzystania z wielu atrakcyjnych zniżek podczas zwiedzania regionu. Posiadacze karty mogą np. wielokrotnie kupić bilety ulgowe do wszystkich oddziałów Muzeum Nadwiślańskiego przez okres ważności karty, który wynosi 30 dni. Kartę można nabyć w punktach informacji turystycznej w Nałęczowie (al. Kasztanowa 2) i Kazimierzu Dolnym (ul. Rynek 27) w cenie 15 zł.
- Wystawa czasowa: „Dotknięcie sztuki” / oddział Muzeum Czartoryskich w Puławach / do 15 września 2013Oddział Muzeum Czartoryskich w Puławach udostępnił zwiedzającym w maju wystawę rzeźb poplenerowych pt. „Dotknięcie sztuki”. Prezentowane na niej prace stanowią plon zeszłorocznego pleneru rzeźbiarskiego zorganizowanego na terenie zespołu pałacowo-parkowego Czartoryskich w Puławach, którego uczestnikami były młode osoby niewidome i niedowidzące. Rzeźby podziwiać można do 15 września 2013 r.
- Wystawa czasowa: „Granice srebrnych przestrzeni” / oddział Muzeum Sztuki Złotniczej / do 30 września 2013W oddziale Muzeum Sztuki Złotniczej, mieszczącym się w kazimierskiej Dzwonnicy, prezentowana jest wystawa polskiej biżuterii 2. poł. XX wieku. Można na niej zobaczyć 350 cennych precjozów z kolekcji znanej badaczki rzemiosła artystycznego prof. Ireny Huml, w tym piękne pierścionki, broszki, naszyjniki i kolczyki. Wystawa została przedłużona do 30 września 2013 r.
- Wystawa czasowa: „Jan Józef Szczepański – życie i dzieło” / oddział Dom Kuncewiczów / do 31 grudnia 2013W oddziale Dom Kuncewiczów udostępniana jest obecnie wystawa pt. „Jan Józef Szczepański – życie i dzieło”. Ma ona na celu przypomnieć postać zmarłego dziesięć lat temu wybitnego pisarza Jana Józefa Szczepańskiego (1919-2003), bratanka Marii Kuncewiczowej. Wystawa składa się z czterech odsłon. Obecnie trwa druga z nich (do 28 września), która nosi tytuł: „Od Żeromskiego do Szczepańskiego: zmagania o wolną literaturę”.
- Wystawa czasowa: "Tak daleko jak skrzydła poniosą..." / oddział Muzeum Przyrodnicze / do 04 maja 2014Wystawa zorganizowana przez oddział Muzeum Przyrodnicze zainaugurowała tegoroczne 14. Dni Wisły. Poświęcona została fenomenowi ptasich wędrówek. Zwiedzający dowiadują się z niej m.in. dlaczego ptaki podejmują wędrówki, jak się do nich przygotowują, dokąd wędrują i na jakie przeszkody napotykają po drodze. Wystawę czynna będzie do 04 maja 2014 r.
- Jubileusz 50–lecia istnienia Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym – 50/na/50W związku z jubileuszem 50-lecia istnienia Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym zapraszamy do udziału w akcji promocyjnej na Facebooku zatytułowanej 50/na/50 – czyli 50 wydawnictw na 50 lat Muzeum. Wszyscy, którzy już lubią lub polubią nasz fan page, będą mieli szansę zdobyć ciekawe książki wydane przez Muzeum Nadwiślańskie. Prosimy na bieżąco śledzić nasz fan page!
Wszystkie tegoroczne wydarzenia organizowane są w ramach obchodów jubileuszu 50-lecia istnienia Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.
Organizator zastrzega sobie prawo dokonywania zmian w powyższym programie.
>>> Więcej informacji: www.mnkd.plwww.facebook.com/MuzeumNadwislanskie

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Muzeum Nadwiślańskie – program wakacyjny na lipiec 2013 - Warszawa Nasze Miasto

Wróć na pulawy.naszemiasto.pl Nasze Miasto