Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Mazovia MTB Marathon w Puławach (zdjęcia)

WA
Mazovia MTB Marathon w Puławach
Mazovia MTB Marathon w Puławach WA
Mazovia MTB Marathon w Puławach odbył się po raz drugi. Blisko 700 zawodników ścigało się na 4 różniących się od siebie długością trasach. Najszybciej najdłuższą trasę (86 km) pokonał Michał Przybytek z ekipy Renault Eco2 Team, któremu zajęło to nieco ponad 2 godziny i 25 minut.

Najszybszym przedstawicielem Puław na tym dystansie okazał się Przemysław Koza z zespołu Sklepmerida.pl CST był on wolniejszy od zwycięzcy o 18 minut i zajął 7 miejsce.

Wśród kobiet na najdłuższym dystansie najszybsza okazała się Urszula Luboińska z grupy BDC Retro MTB Team, która na pokonanie 86 kilometrów potrzebowała 3 godzin i 8 minut. Należy podkreślić, że tylko dwie panie pokonały najdłuższy dystans.

Na dystansie Mega (55 km) w kategorii Open najszybszy w Puławach okazał się, Grzegorz Czetyrko z ekipy Kolarzyk Cycling Team Olsztyn, który pojawił się na mecie po 1 godzinie i 36 minutach. Najlepszy z Puławian w tej kategorii okazał się Marek Kulik z drużyny UNIQA LKKG BGŻ Lublin, który zajął 4 miejsce i na mecie pojawił się z czasem 1 godzin i 42 minuty. Wśród kobiet na tym dystansie w kategorii Open najszybsza była Anna Ostrowska z ekipy Kross Centrum Rowerowe Olsztyn, która pojawiła się na mecie po 2 godzinach i 11 minutach. Tylko 3 minuty gorsza okazała się reprezentująca ekipę sklepmerida.pl CST Puławy, Elżbieta Kaca, która zajęła 2 miejsce.

Na dystansie Fit (28 km) w kategorii Open najszybszy był Michał Dargacz z Wysepka Cyklo Team, który przyjechał na metę po 49 minutach. Najlepszym Puławianinem na tym dystansie był Robert Turak z ekipy sklepmerida.pl CST, który zajął 12 miejsce i na mecie pojawił się po 52 minutach. Wśród kobiet na tym samym dystansie w kategorii Open najszybsza była Katarzyna Pakulska z Sk Bank Team, która potrzebowała 59 minut aby pokonać 28 kilometrów. Najszybszą Puławianką była Katarzyna Filipek ze sklepmerida.pl CST, która zajęła 15 miejsce i pojawiła się na mecie po godzinie i 11 minutach.

Na najkrótszym dystansie Hobby (7 km) w kategorii Open najszybszy był Patryk Dmoch z Prologu Jabłonna, który na pokonanie trasy potrzebował 13 minut. Natomiast najszybszym reprezentantem Puław w tej kategorii był Mateusz Wydro, który zajął 20 miejsce i na mecie pojawił się po 17 minutach. Wśród kobiet w tej kategorii najszybsza była Zofia Bombała z Legion-serwis Active Jet Merida Team, której pokonanie 7 kilometrów zajęło nieco ponad 14 minut.

W niedzielę Mazovia MTB Marathon odbędzie się w Nałęczowie.