Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jak usprawnić transport w Puławach? Urzędnicy zapraszają mieszkańców do konsultacji społecznych

Hanna Bednarzewska
UM Puławy
Obecnie trwają prace nad Strategią Elektromobilności Miasta Puławy na lata 2020-2035. Dokument ten określi kierunki rozwoju czystego transportu, który jest częścią idei zrównoważonego transportu, czyli takiego, który zaspokaja potrzeby przemieszczania się, nie powodując zatorów i emisji szkodliwych substancji i nadmiernego hałasu. Urząd miasta Puławy przygotował dla mieszkańców ankietę. Jest ona dostępna na stronie internetowej urzędu Miasta.

Odpowiedzi na pytania będą stanowić wkład w planowanie dalszego rozwoju miasta i zmiany w polityce transportowej.

Elektromobilność to termin, który coraz częściej przewija się w debacie publicznej. Postępująca urbanizacja, a co za nią idzie – wzrost zapotrzebowania na mobilność na obszarach miejskich, sprawia, że konieczna staje się głęboka zmiana podejścia do zagadnień związanych z transportem.

Wzrastający ruch drogowy musi być konfrontowany z problemem ograniczonej przepustowości miejskich szlaków komunikacyjnych i parkingów. Coraz mniejsza płynność ruchu ulicznego pogłębia problem skażeń pyłami i szkodliwymi gazami.

-Ideą strategii jest obniżenie emisji zanieczyszczeń oraz poziomu hałasu generowanego przez pojazdy spalinowe. Zostanie on osiągnięty po podjęciu przez samorząd działań, które zachęcą użytkowników samochodów osobowych do korzystania z mniej emisyjnych odpowiedników oraz z innych środków transportu. Stworzenie kompletnej i funkcjonalnej sieci dróg i ścieżek rowerowych również odegra istotną rolę- tłumaczą urzędnicy.

Opracowanie strategii jest finansowane jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach projektu pn. „Strategia elektromobilności Miasta Puławy”.

Ankietę można wypełnić do 16 sierpnia drogą elektroniczną lub tradycyjną dostarczając ją bezpośrednio do Urzędu Miasta Puławy. Pomoże ona urzędnikom w zidentyfikowaniu potrzeb, oczekiwań i problemów związanych z transportem na terenie miasta.

Zebrane dane posłużą do identyfikacji obszarów, w których możliwy będzie rozwój nowoczesnej i niskoemisyjnej komunikacji. Ankieta składa się z 28 pytań i ma charakter anonimowy.

W wyniku mającej obecnie miejsce pandemii Covid-19 zmianie uległy zarówno możliwość przemieszczania się, jak i postrzeganie środków komunikacji publicznej przez wielu mieszkańców miasta (jako miejsc podwyższonego ryzyka).

Urzędnicy proszą o udzielenie odpowiedzi na pytania w zgodzie z odczuciami sprzed wybuchu epidemii, tj. sprzed wprowadzenia wszelkich obostrzeń związanych z przemieszczaniem się.

Dzięki temu będą w stanie lepiej zorientować się w oczekiwaniach i potrzebach mieszkańców.

od 7 lat
Wideo

echodnia Policyjne testy - jak przebiegają

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pulawy.naszemiasto.pl Nasze Miasto