MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Sezon w Kazimierzu Dolnym czas zacząć

Wojtek Antosz
Przyszła wiosna a wraz z nią rozpoczyna się gorący trwający prawie do końca września sezon turystyczny w jednym z najczęściej odwiedzanych miast województwa lubelskiego. Gości zjeżdżających do Kazimierz Dolnego nie odstrasza tłok, ceny które w sezonie przystosowane są do zasobnych portfeli odwiedzających tutaj po prostu trzeba przyjechać, trzeba się pokazać bo w Kazimierzu jest coś magicznego.

- Przyjeżdżamy tu z żona od kilkunastu lat, na co dzień mieszkamy w Warszawie i potrzebujemy uciec czasami gdzieś gdzie jest cicho i spokojnie. Jesli chodzi o ceny to nie jest tutaj tak drogo jak mogłoby się wydawać, wystarczy dobrze poszukać i można spokojnie spędzić weekend za mniej niż 300 złotych w bardzo przyjemnym miejscu - wyjaśnia Adam Nowak, którego spotkałem na kazimierskim rynku.

Ceny w Kazimierzu z racji dość dużego wyboru noclegów kształtują się bardzo różnie i każdy znajdzie coś dla siebie. Najtaniej wypadają hostele i internaty szkół gdzie ceny zaczynają się od 25 złotych za osobę, w tej cenie otrzymamy możliwość noclegu wyżywienie i wszelkie inne atrakcje pozostają do zrealizowania we własnym zakresie. W pensjonatach i kwaterach prywatnych ceny są nieco wyższe ale gama proponowanych usług też jest szersza. W cenie zaczynającej się od 55 złotych od osoby za dobę dostaniemy pokój z łazienką, telewizorem, dostępem do internetu i możliwość np. skorzystania z jacuzzi lub sauny. Dodatkowej opłaty wymagają posiłki czyli śniadanie i obiadokolacja, za które trzeba dopłacić od 15 do 30 zł. Z roku na rok w Kazimierzu przybywa coraz więcej tzw. apartamentów z kuchnią, łazienką i całym niezbędnym wyposażeniem. Ceny takich miejsc zaczynają się od 100 złotych od osoby za dobę w zależności od standardu i punktu w jakim są położone te najdroższe osiągają ceny nawet 350 złotych za dobę. Dużym zainteresowaniem wśród turystów już od jakiegoś czasu cieszy się agroturystyka. Kazimierz i okolice mają kilkanaście propozycji jeśli chodzi o te formę spędzania wolnego czasu, ceny są podobne jak w pensjonatach, dodatkową ofertę stanowi np. wypożyczalnia rowerów, jazda konna czy możliwość przyjechania z własnym psem lub kotem.

- Goście uciekają z rynku i centrum Kazimierza, przekonują się, że w agroturystyce też jest fajnie. Doceniają smak domowych wyrobów, czy to miodów, konfitur, lub wędlin. Czują, że atmosfera jest przyjaźniejsza, spokojniejsza, czasami wpadają do nas żeby po prostu pogadać, odstresować się. Prowadzimy swoje gospodarstwo już od 4 lat i klientów mamy coraz więcej, na tegoroczny weekend majowy miejsc już nie mamy, na święta wielkanocne jest jeszcze kilka wolnych pokoi ale niewykluczone, że i one zostaną zarezerwowane - wyjaśnia Sylwia Seroka, z jednego z kazimierskich gospodarstw agroturystycznych.

Niestety nie od dzisiaj wiadomo, że aby spędzić w Kazimierz Dolnym, święta, długi weekend czy to majowy, czy jakiś inny miejsca trzeba rezerwować nawet z rocznym wyprzedzeniem, bo robiąc to w ostatniej chwili można odejść z kwitkiem. Ten rok pod tym względem nie odbiega w żaden sposób od poprzednich, znalezienie wolnego miejsca na długi weekend majowy jest już praktycznie niemożliwe, trochę lepiej wygląda sytuacja świąt wielkanocnych bo w tym terminie są jeszcze wolne miejsca ale ich pula topnieje z dnia na dzień.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na pulawy.naszemiasto.pl Nasze Miasto