Bitwa o Puławy: zwycięzcę poznaliśmy dopiero na ostatnim etapie

Reprezentacja II LO im. KEN wygrała II edycję turnieju Bitwy o Puławy. Rywalizacja nawet na mecie była wyrównana – zwycięzcy pokonali zawodników z Czartorycha tylko o 5 punktów.

Zwycięzcę musiał wyłonić ostatni etap rozgrywek, czyli teleturniej. Po grze miejskiej drużyna z II LO im. KEN i I LO im. ks. Adama J. Czartoryskiego mieli równą ilość punktów. W tyle zostali m.in. reprezentanci III LO w ZS im. ks. Franciszka Kniaźnina, Technikum nr 1w Zespole Szkół nr 1im. Stefanii Sempołowskiej i Technikum nr 3 w Zespole Szkół nr 3 im. Marii Dąbrowskiej. W turnieju łącznie walczyło 50 uczniów w 12 zespołach z 7 szkół.

Turniej rozpoczął się w sobotę od gry terenowej. Trasę najszybciej pokonała żółta drużyna z II LO, która uzyskała czas 1 godz. 44 minuty. Wszystkie pozostałe ukoczyły zadania dopiero po dwóch godzinach. Jako druga na mecie zameldowała się drużyna "czerwona", reprezentująca I LO.

Po podliczeniu punktów okazało się, że dwa pierwsze zespoły mają identyczną liczbę punktów. Na podium znalazły się 3 drużyny z dorobkiem 28 punktów: "pomarańczowa" z Technikum nr 1, "różowa" z III LO, "granatowa" z Technikum nr 3.

W tą środę w sali widowiskowej "Domu Chemika" odbył się drugi etap turnieju, czyli konkurs wiedzy historycznej. O pierwsze miejsce walczyli "żółci" (II LO im. KEN) i "czerwoni" (I LO). Ostatni stopień podium modły zająć "pomarańczowi", "różowi" i "granatowi". Dzięki 12 punktom zdobytym w ostatniej rundzie do walki włączyli się też fioletowi z III LO. Tyle samo zdobyli "żółci", co dało im zwycięstwo w końcowej rywalizacji. Drugą lokatę wywalczyła drużyna "czerwona", a trzecią "różowa".