Azoty Puławy rozjechały Pogoń Szczecin

WA
Azoty Puławy rozjechały Pogoń Szczecin WA
Azoty Puławy w środę zanotowały najwyższą wygraną w swoich występach w ekstraklasie piłki ręcznej. Puławska ekipa pokonała Pogoń Szczecin 49 do 25. Stanowi to dobry prognostyk przed zbliżającym się w sobotę ćwierćfinałowym spotkaniu z belgijskim United HC Tongeren.

W środowy wieczór kibice w puławskiej hali od samego początku oglądali jednostronne spotkanie. Drużyna Pogoni z powodu licznych kontuzji przyjechała w ograniczonym zaledwie 10-osobowym składzie. Efekt był taki, że po pierwszej połowie puławska drużyna wygrywała 26 do 12. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie i ostatecznie Azoty Puławy wygrały 49:25. Była to najwyższa wygrana puławskiego zespołu od czasu gdy występuje on w ekstraklasie piłki ręcznej. Najwięcej bramek dla puławskiej ekipy rzucił Jan Sobol, który zaliczył 9 trafień.

Azoty Puławy ostatnie swoje mecze grają ze zmiennym szczęściem. Po wygranej przed własną publicznością z Orlenem Wisłą Płock, przyszedł zawód i porażka na wyjeździe z Gwardią Opole. Po środowym zwycięstwie puławską drużynę czeka trudny mecz w Challenge Cup gdzie w ćwierćfinale Azoty zmierzą się z belgijskim United HC Tongeren.

Początek spotkania w sobotę (15 marca) o godzinie 18:00 w puławskiej hali MOSiR przy ulicy Partyzantów.