Pogoń odrobiła straty. Czas na halę w Puławach

Krzysztof Nowacki
Szymon Starnawski/archiwum
W drugim meczu walki o brązowy medal mistrzostw Polski lepsza okazała się Pogoń Szczecin. Azoty wracają do Puław z jedną wygraną.

Azoty przegrały w drugim spotkaniu "małego finału" z Pogonią, ale ze Szczecina wywożą jedno zwycięstwo, a dwa ko-lejne mecze, w rywalizacji do trzech zwycięstw, rozegrane zostaną w Puławach.

Wczorajszy mecz rozpoczął się identycznie jak poniedziałkowe spotkanie i dwie pierwsze bramki rzucili puławianie. Ale tym razem gospodarze byli dużo bardziej skuteczni w ataku oraz agresywniej bronili i po czterech trafieniach z rzędu wyszli na prowadzenie 4:2.

Azoty ambitnie walczyły o odrobienie strat, ale podopieczni trenera Ryszarda Skutnika sami utrudniali sobie zadanie niedokładnymi podaniami przy próbach wyprowadzenia kontrataku. Goście od-zyskali prowadzenie dopiero w 28. minucie i to też tylko na chwilę. Po bramkach Mateusza Kusa i Nikoli Prce wygrywali 13:12.
Na przerwę to jednak szczecinianie udali się z zaliczką jednego trafienia - 14:13.

W drugiej części niewiele zmieniło się na parkiecie. Szczecinianie wciąż byli skuteczniejsi, a gra ofensywna Azotów opierała się głównie na indywidualnych akcjach Przemysława Krajewskiego i Prce. Bośniak w poniedziałek zdobył 12 bramek, a wczoraj 10 razy trafił do bramki Pogoni.

Brakowało jednak wsparcia u kolegów i w drugich 30 minutach puławianie rzucili tylko 10 bramek (z czego 5 Prce). Na kwadrans przed końcem meczu goście przegrywali aż siedmioma trafieniami (17:24). Gdy w 56 min podwójne wykluczenie otrzymał Krajewski, puławianie pogodzili się z porażką.

Trzecie spotkanie, w puławskiej hali MOSiR, rozegrane zostanie w piątek, a czwarte w sobotę.