Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Muzeum Nadwiślańskie - propozycje na listopad

WA/Muzeum Nadwiślańskie
archiwum
Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym przygotowało na listopad ciekawy i zróżnicowany program. Zaprasza na interesujące wystawy, spotkania oraz koncert muzyki barokowej.

– W czwartek, 8 listopada zapraszamy wszystkich miłośników muzyki na wyjątkowy koncert przygotowany przez Muzeum Czartoryskich w Puławach. W Sali Kongresowej dawnego Pałacu Czartoryskich (ul. Czartoryskich 8) zagra dla nas barokowa orkiestra Arte dei Suonatori. W repertuarze koncertu zatytułowanego "Muzyka na dworach Północnej Europy" znalazły się utwory Christopha Graupnera, Johanna Gottlieba Grauna, Johanna Adolpha Scheibe’a i Jeana Chretiena Schickharda. Gwiazdą wieczoru będzie Bolette Roed – światowej sławy duńska flecistka. Wstęp na koncert, który rozpocznie się o godz. 18:00, jest bezpłatny.

– Polecamy również listopadowe spotkanie z cyklu "Niedziele Literackie", podczas których dyskutujemy na temat arcydzieł światowej literatury. 25 listopada w Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów w Kazimierzu Dolnym porozmawiamy na temat książki Winfrieda Georga Maxa Sebalda pt. "Wojna powietrzna i literatura". Stanowi ona krytyczne rozliczenie z niemiecką literaturą powojenną, która unikała konfrontacji z historią i opisywania ogromu wojennych nieszczęść. Odsyłamy do lektury i zapraszamy do dyskusji!

– W poniedziałek, 26 listopada zapraszamy młodzież szkolną na kolejne spotkanie z cyklu "Paszporty Republiki Globu". Tym razem autorski program Ewy Wolnej, nauczycielki języka polskiego uczącej poprzez zabawę i działania teatralne, nosi tytuł: "Twarze pana Kraszewskiego" i poświęcony jest Józefowi Ignacemu Kraszewskiemu (1812-1887). W roku 2012 obchodzimy 200. rocznicę urodzin i 125. śmierci wybitnego pisarza.

– W kazimierskiej Dzwonnicy, siedzibie Muzeum Sztuki Złotniczej (ul. Zamkowa 2), prezentowana jest wystawa czasowa zatytułowana "Granice srebrnych przestrzeni. Wystawa polskiej biżuterii 2. połowy XX wieku z kolekcji prof. Ireny Huml". Można na niej zobaczyć 350 cennych precjozów ze zbiorów znanej badaczki i kolekcjonerki biżuterii. Na wystawie prezentowane są wyroby popularnych spółdzielni, takich jak Imago Artis, Orno, Rytosztuka, Metaloplastyka czy Warmet. Wystawa czynna jest do 31 maja 2013 r. od wtorku do niedzieli w godz. 10-15. Zapraszamy!

– Wystawa pt. "Henryk Dąbrowski w Kamienicy Celejowskiej. Sequel po półwieczu" została przedłużona do 28 lutego 2013 r. Na wystawie prezentowane są rysunki i akwarele Henryka Dąbrowskiego (1927-2006), warszawskiego wykładowcy i architekta, który związany był blisko z Kazimierzem Dolnym. Dzięki realizowanej po II wojnie światowej odbudowie tutejszych zabytków wpłynął realnie na dzisiejszy kształt miasteczka. Ponadto Dąbrowski zorganizował w 1962 r. w Kamienicy Celejowskiej wystawę swoich prac, czym przyczynił się do przekazania obiektu na cele muzealne. Wystawa czynna jest od wtorku do niedzieli w godz. 10-17. Zapraszamy!

– Muzeum Przyrodnicze w Kazimierzu Dolnym (ul. Puławska 54) zaprasza miłośników fotografowania przyrody do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt. "Życie rzeki". Ma on na celu rozwijać umiejętność dostrzegania walorów przyrodniczych naszego otoczenia, pomóc w odkrywaniu pięknych i cennych przyrodniczo miejsc oraz bogactwa świata fauny i flory. Konkurs organizowany jest w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie. Na fotografie czekamy do końca marca 2013 r. Jego rozstrzygnięcie nastąpi w czerwcu 2013 r. Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdziecie na naszej stronie internetowej.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pulawy.naszemiasto.pl Nasze Miasto