Radni Końskowoli obniżyli pensję Stanisławowi Gołębiowskiemu

O zmniejszeniu zarobków wójta Końskowoli zadecydowali radni gminy z komitetu "Zielonego Powiśla". Sami również ucięli sobie pensje.
 Archiwum

Decyzja o zmniejszeniu zarobków wójta o ponad 30% zapadła podczas ostatniej sesji rady gminy Końskowola. "Zieloni", którzy w ostatnich wyborach samorządowych uzyskali większość mandatów zadecydowali, że pensja Stanisław Gołębiowskiego jest za duża.

Radni swoją racje tłumaczyli tym, że zarobki Stanisława Gołębiowskiego są prawie tak wysokie jak pensja prezydenta Puław, a zakres obowiązków o wiele mniejszy. Odciążenie w ten sposób budżetu gminy było również jednym z głównych punktów programu wyborczego "zielonego Powiśla", na którego czele stoi Janusz Próchniak, kontrkandydat Stanisława Gołębiowskiego w tegorocznych wyborach na wójta Końskowoli.

Komitet wyborczy Stanisława Gołębiowskiego jak i sam wójt nie mają jednak wątpliwości, że w takiej decyzji nie chodzi o oszczędności a o polityczną zemstę. - Uważam to za złośliwość, która mam nadzieję będzie jakąś korzyścią dla gminy - komentuje wójt.

Pensja długoletniego wójta gminy, która dotychczas wynosiła 10 180 zł zostanie zredukowana do kwoty 7 040 zł. Radni obniżyli również swoje diety. Przewodniczący rady od teraz będzie zarabiał 1200 zł zamiast 1342 zł. Jego zastępca może liczyć na pensję o 37 złotych mniejszą niż dotychczas, pozostali radni również dostaną mniejsze o około 30 zł. wypłaty.

Anna Pawelczyk

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

16.12.2018, 19:52

ŚWIĘTA RACJA! CHWAŁA!

13.12.2018, 22:07

Nikt z was marudy nie może zrozumieć, że w końcu Końskowoli trafiła się grupa ludzi która w nosie ma apanaże i wprost mówiła i pisała na ulotkach wyborczych o obcięciu pensji wójta więc gdzie tu złośliwość. Wygrał Stanisław G. i płacz się zaczął bo mu do pierwszego zabraknie .Mają większość to realizują program. Bardzo słuszna decyzja i oczekiwana społecznie od wielu lat, ileż można było pozwalać doić gminę na taką kasę. Przez ostatnie lata wójt Końskiej wygrywał większość rankingów(2015 r. zarobił ok. 196 tys.zł) na najlepiej zarabiającego samorządowca bo miał swoich lizusów do obsypywania go złotem.Teraz są ludzie w radzie odważni i może sobie pomarzyć o czasach pełnej władzy.

11.12.2018, 23:13

A czy gmina wiejska jest gorsza od miejskiej, cóż za podziały i dyskryminacja. Mściwości szukajcie gdzie indziej. Może tu o sprawiedliwość chodzi? Tak trudno to wszystko ogarnąć?

10.12.2018, 20:49

Końskowola to gmina wiejska ale większość ludzi myślących i nie chciała mieć wójta mściwego buraka

10.12.2018, 18:28

Też myślę, że to przysłowie to o tym od Gucia.

10.12.2018, 18:26

Antosia właśnie napisała o tobie!

10.12.2018, 17:19

anonimie ten się nie nadaje tamten się nie nadaje ten nie ma kultury ten obraża ludzi , a ten reklamowany przez pana kandydat to jakie ma zalety i pozytywne cechy- oj trudno znależć. Najlepiej spójrz poniżej co napisała antosia i wszystko w temacie

09.12.2018, 18:57

Anonimie, nie jestem p. Próchniakiem ani też JEGO adwokatem. A skąd ten wniosek na temat moich poglądów i wysyłanie mnie na nauki do Ojca Rydzyka? Różańca nie poleciłem odmawiać. Pudło! Jednak tobie radzę uzupełnić wiedzę w zakresie kultury osobistej. Zapewne ty jesteś tym młodym , prężnym i świetnie wykształconym, który ma zamiar za 5 lat objąć urząd wójta gminy. Nie nadajesz się człowieku!!! Widać to po paru zdaniach, które napisałeś. Obrażasz ludzi, jesteś zarozumiały!

09.12.2018, 13:58

Przysłowia mądrością narodu ,,Nie dała bozia św...i rogów bo by ludzi bodła''

08.12.2018, 16:42

Anonimie czy ty jesteś adwokatem Próchniaka czy nim samym tylko ukrywasz się jeżeli tak to do następnych wyborów 5 lat więc start i uzupełnić wiedzę najlepiej ze swoimi poglądami to u Ojca Dyrektora bo w przeciwnym wypadku to za 5 lat pojawi się nowy wykształcony prężny kandydat który zdobędzie zaufanie suwerena (już to robi) i dalej stołek stanie się marzeniem obudzisz się z rączką w nocniczku. Samo ,,kłapanie dziobem'' to trochę za mało nawet o wiele za mało żegnam i uczyć się

07.12.2018, 22:00

Tylko ktoś zakompleksiony drąży temat wykształcenia. Przecież kandydata na wójta nie obowiązuje wykształcenie wyższe. Kandydat na wójta ma mieć zaufanie społeczności lokalnej a takie p. Próchniak niewątpliwie posiada, zdobył prawie 50% głosów. Nie oceniaj człowieka po wykształceniu Jasiu, bo możesz się bardzo pomylić i nie masz co się wstydzić, wójtem nie będziesz!

07.12.2018, 17:56

Gościu wykształcenie oczywiście odpowiednie a nie jakieś tam z tych prywatnych ,,sorbon'' to jest bardzo dużo mnie na przykład było by bardzo wstyd gdyby ponad połowa pracowników mi podległych miała wykształcenie wyższe niż ja ale ten kontrkandydat to wstydu chyba nie ma jemu nie obca jest tylko zemsta

05.12.2018, 23:05

A co ma piernik do wiatraka? Jakie ma takie ma (wykształcenie). Ma zaufanie wyborców. Siedział na plecach p. Gołębiowskiemu, przegrał niewielką ilością głosów. Taki był program wyborczy , zaakceptowany przez wyborców. WSZYSTKO!

05.12.2018, 15:22

A czekaj pa...cie wygrałeś ty a nie ja popamiętasz mnie . To Zielone Powiśle to nic innego jak taki regionalny wiejski PIS zemsta celem nadrzędnym a w tym przypadku to urażone buraczane ambicje kontrkandydata a tak naprawdę to jakie wykształcenie ma ten mściwy kontrkandydat