(© WA)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Może pomieścić około 50 psów, obecnie przebywa ich tam ponad 80. To wszystko przez ludzi, którzy w okresie wakacyjnym masowo porzucali swoje zwierzaki.

- Problem jest nam znany i wspólnie z administratorem schroniska i fundacją Viva z Dęblina staramy się stworzyć scenariusz naprawy powstałej sytuacji - wyjaśnia Katarzyna Kozicka, z wydziału ochrony środowiska urzędu miasta, który nadzoruje schronisko.

Na początek na najbliższą sobotę (29 września) około godz. 12:00 zaplanowano akcję adopcyjną na placu przed Urzędem Miasta.

- Będziemy chcieli powtarzać te akcje cyklicznie aby jak najwięcej psów ze schroniska znalazło swój dom. Poza tym w budowie jest strona internetowa schroniska, na której będą zamieszczane zdjęcia zwierzaków, które będzie można adoptować - dodaje Kozicka.

Niezależnie od działań prowadzonych przez Urząd Miasta, puławska młodzież organizuje się na facebook'u aby pomóc psiakom ze schroniska. W ramach akcji "Nie stójmy z boku, nie dajmy zwierzętom umrzeć z głodu." zbierana będzie przede wszystkim żywności, ale również środki czystości, koce i leki.

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

Komentarze (8)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Weronika (gość)

witam , goszczę tutaj u państwa ponieważ chcę się dowiedzieć paru rzeczy na temat schroniska w Puławach . pierwsze pytanie :
1 . wiedzą może państwo czy to schronisko potrzebuje pomocy ? np .: karma dla zwierząt bądź jakaś kwota pieniężna .
2 . czy schronisko szuka kogoś do pomocy w rozbudowie ?

piszę tutaj ponieważ teraz w szkole robimy prezentację na temat tego schroniska . będę bardzo wdzięczna jeżeli państwo odpiszecie tutaj bądź na mój e-mail : weronikalipton@gmail.com

resztę informacji o prezentacji możecie państwo otrzymać w prywatnej wiadomości e-mail . proszę pisać dokładne pytania na jej temat .
z góry pozdrawiam i liczę na państwa pomoc !

Fundacja Po Ludzku Do Zwierząt - Przyjazna Łapa (gość)

Witamy serdecznie,

Pomagaliśmy z wielkim zaangażowaniem Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Puławach
(przekazaliśmy dużo karmy, transportery, wyprawki adopcyjne, materac operacyjny) sprzątaliśmy co weekend schronisko oraz jak tylko był czas wyprowadzaliśmy psy na spacery, a nawet planowaliśmy modernizację schroniska (odmalowanie).

Dlaczego nie zajmujemy się obecnie schroniskiem ?

Jeśli ktoś ma głowę na karku i choć trochę pomyśli będzie dobrze wiedział, że nie są to powody typu "bo nam się nie chce, ani nic takiego".

Mięliśmy uwagi co do pracy obecnego pracownika schroniska...Odnośnie adopcji to dostajemy telefony od ludzi, którzy chcą zaadoptować psa, ale nikogo nie mogą zastać w schronisku. Posłużę się przykładem jednej Pani która w schronisku była przez 3 dni z rzędu i nikogo nie zastała.

Ostatnio wsparliśmy schronisko poprzez karmę, którą zbieraliśmy na akcji w Tesco i na pewno jeszcze nie raz pomożemy schronisku w miarę naszych możliwości.

Ania (gość) (Hanna)

w żadnym wypadku się nie czepiam. Wręcz się cieszę i jest mi miło, że jesteście ze schroniskiem w Puławach. Tylko zastanawia mnie fakt dlaczego nie robi to puławska fundacja, która istnieje w tym samym mieście co schronisko. To mnie dziwi.

Hanna (gość)

Droga Aniu. Czemu się czepiłaś Vivy Dęblin?
Każdy może pomagać schronisku. Viva Dęblin już od ponad 4 lat wspaniale pomaga zwierzętom. Od paru miesięcy wykonuje multum prac na rzecz naszego schroniska. Ważne by pomagało jak najwięcej ludzi, którym zależy na dobru zwierząt. Po wycofaniu się Vivy Puławy z pomocy schronisku Viva Dęblin natychmiast wkroczyła z pomocą. A pytanie czemu Fundacja Przyjazna Łapa nie pomaga w tej chwili trzeba zadawać jej władzą, a nie osobą które tam nie działają. Pozdrawiam Serdecznie

Ania (gość)

dobrze. W takim razie dlaczego puławska fundacja "Przyjazna łapa" nie opiekuje się puławskim schroniskiem. Z tego co mi wiadomo to jako Viva Puławy wspomagali kiedyś tą placówkę w różnych kampaniach i na co dzień. Szkoda bo mam wrażenie, że dużo robią w kwestii pomocy dla zwierząt.

Damian (gość)

Miasto aby było przyjazne obywatelom powinno zadbać również o zwierzęta. Wtedy można by było ubiegać się o miano gminy fair play.
Myślę, że bardzo mało się robi w naszym mieście w tym temacie.
Ale może właśnie nadchodzi moment, że coś się tą pierwszą akcją "ruszy".
Tak czy inaczej fajnie, że urzędnicy w końcu dostrzegli problem. Popieram jak najbardziej pomysł UM!!

Gal (gość) (Ania)

Bo Viva Puławy nie istnieje. Jest teraz inna fundacja. A dlaczego fundacja która jest obecnie tym się nie zajmie. No cóż. Powiem tak. Na to składa się ogrom spraw o których wie wiele osób ( również ja ), natomiast ja osobiście nie będę się rozpisywał co i jak, ponieważ nie jestem osoba upoważnioną do udzielania informacji na ten temat. Ale wystarczy się samemu w sprawie rozeznać i dojść do pewnych spraw samemu.

Ania (gość)

Mam pytanie dlaczego opiekuje się schroniskiem w Puławach- Viva Dęblina, a nie Viva Puławy??