Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wschodni Akcelerator Biznesu wspiera innowacyjne pomysły

Hanna Bednarzewska
Młodzi przedsiębiorcy z Puław otrzymali prawie 15 mln wsparcia finansowego na rozwój swoich pomysłów. W ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia na lata 2014-2020 powstało 6 platform Startowych, które mają za zadanie wspierać nowe pomysły biznesowe. Jednym z nich jest Wschodni Akcelerator Biznesu zlokalizowany w Puławskim Parku naukowo-Technologicznym.

Przy pomocy partnerstwa z: firm zewnętrznych, jednostek naukowych oraz instytutów wspomaga młodych ludzi podczas projektowania swojego biznesu.

Partnerami projektu są : Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej , Instytut Nawozów Sztucznych , GRUPA AZOTY PUŁAWY, INNOFIN , REBELS VALLEY, NETRIX GROUP, NETRIX VENTURES.

Młode spółki wchodzące w proces inkubacji Wschodniego Akceleratora Biznesu mogą liczyć na pomoc de minimis w wysokości ok 70 tys zł. Są to zarówno usługi podstawowe tj, księgowość, szkolenia, najem powierzchni biurowych, jak również usługi specjalistyczne.

Do dnia dzisiejszego WAB podpisał 120 umów inkubacyjnych w pięciu rundach naboru z czego połowa zlokalizowała swoje siedziby w Puławach.

18 maja 2020 pojawiła się nowa lista rankingowa pomysłodawców z rundy 6 i WAB zaprosił do uczestnictwa w inkubacji 32 inicjatorów spółek.

Proces inkubacyjny trwa max 6 miesięcy. Jest to czas wytężonej pracy zarówno Startupa jak również menadżera projektu, który ściśle współpracuje z pomysłodawcą w celu stworzenia ostatecznej wersji produktu. W ostatnim kroku inkubacji Startup otrzymuje raport o prawidłowym przebiegu procesu inkubacyjnego, co umożliwia mu skorzystanie z dofinansowania inwestycyjnego na dalszą realizację pomysłu do 1 mln PLN.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła do tej pory 3 runy naboru i dofinansowała w sumie 64 projekty w tym 15 Startupów, które zakończyły inkubację w platformie startowej WAB.

29 maja PARP ogłosiła III listę rankingową projektów wybranych do dofinansowania inwestycyjnego innowacyjnych pomysłów.

Do grona szczęśliwców dołączyło 5 kolejnych Startupów: MakeGrowLab Sp. z o.o., CLEAN CARBON Sp. z o.o. , Cashless Solutions Sp. z o.o., AIDIFY Sp. z o.o., Labelcall Sp. z.o.o

Tym samym pomysłodawcy z Puław uzyskali łącznie prawie 15 mln PLN wsparcia finansowego.

Medical Cloud Sp z o.o. jako jedna z dwóch spółek uzyskała maksymalną kwotę wsparcia 1 mln PLN.

MakeGrowlab to projekt związany z tworzeniem jadalnych naczyń, ekologicznej skóry i opakowania. Firma wynalazła w pełni biodegradowalny materiał, który nazwała SCOBY i ma on w przyszłości Zastąpić Plastik.

Clean Carbon to instalacja kontenerowa do produkcji węgla syntetycznego. Aidify Platforma szkoleń e-learningowych skierowanych do branży farmaceutyczno-medycznej.

Labelcall to aplikacja mobilna identyfikująca numer telefonu dzwoniącego skierowana do małych lub średnich firm w Polsce i za granicą. Jak to działa ? Aplikacja zastępuję nieznajomy numer telefonu informacjami o kliencie, to innowacyjny produkt o charakterze innowacji światowej - pierwszy mobilny Call center na komórkę.

-Od 23 czerwca rozpoczynamy kolejne Panele Ekspertów w ramach których przesłuchamy prawie 50 pomysłodawców z VII rundy naboru. Do inkubacji zostaną zaproszeni Ci najbardziej innowacyjni w dziedzinie żywności, ekologii, IT mówi Dorota Babska Zastępca Kierownika Projektu Specjalista ds. Promocji i Marketingu Platforma Startowa - Wschodni Akcelerator Biznesu

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pulawy.naszemiasto.pl Nasze Miasto