Wisła Puławy zdobyła Puchar Polski na szczeblu okręgu Lublin. Zobacz zdjęcia

Karol Kurzępa
2021 rok jest jak dotąd bardzo udany dla piłkarzy Wisły Puławy. 15 maja biało-niebiescy świętowali zwycięstwo w IV grupie III ligi i awans na wyższy poziom rozgrywkowy, a niespełna dwa tygodnie później cieszyli się ze zdobycia okręgowego Pucharu Polski.

Podopieczni trenera Mariusza Pawlaka pokonali w finale okręgowych zmagań świdnicką Avię. Potyczka rozgrywana w Puławach lepiej rozpoczęła się dla gości, którzy wyszli na prowadzenie już w 7. minucie za sprawą trafienia Arkadiusza Górki. Piłkarz żółto-niebieskich wpisał się na listę strzelców, po tym jak wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego.

W pierwszej połowie więcej bramek już nie padło, a po zmianie stron gole zdobywali tylko gospodarze. Do wyrównania doprowadził Ednilson Furtado, który w 64. minucie gry wykorzystał dobre podanie w pole karne i nie dał szans golkiperowi rywali. Ten sam zawodnik wywalczył w końcówce rzut karny, który na bramkę zamienił doświadczony Adrian Paluchowski.

"Wiślacy" sięgnęli po okręgowy Puchar dzięki czwartemu w obecnym sezonie zwycięstwu w tych rozgrywkach. W poprzednich rundach puławianie pokonali na wyjeździe 7:1 Stal Poniatowa oraz wygrali po 3:1 z Lewartem Lubartów i Stalą Kraśnik na własnym stadionie.

Triumf w okręgu Lublin sprawił, że "Duma Powiśla" zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. W nim zmierzy się na szczeblu półfinałowym z Orlętami Radzyń Podlaski, czyli najlepszą drużyną okręgu Biała Podlaska. Do tej konfrontacji dojdzie 9 czerwca. W drugim z półfinałów Tomasovia Tomaszów Lubelski zagra z Chełmianką Chełm. Finał zaplanowano wstępnie tydzień później.

Wisła Puławy - Avia Świdnik 2:1 (0:1)
Bramki: Ednilson Furtado 64, Paluchowski 82 (z rzutu karnego) - Górka 7

Wisła: Socha - Kubań, Cyfert, Pielach, Wiech (58 W. Puton), Cheba, Ednilson Furtado, Skałecki, Drozdowicz, Kondracki (58 Czelny), Paluchowski. Trener: Mariusz Pawlak

Avia: Sobieszczyk- Kursa, Górka, Dobrzyński, Mykytyn, Kuliga, Kompanicki (69 Cielebąk), Maluga, Oziemczuk (67 Wójcik), Uliczny, Białek (82 Poleszak). Trener: Łukasz Mierzejewski

Żółte kartki: Kubań, Drozdowicz, Skałecki - Górka (dwie), Mykytyn, Maluga

Czerwona kartka: Górka (88 min. - za drugą żółtą)

Sędziował: Łukasz Szczołko (Lublin)