Tygodniowy przegląd prasy (Puławy, 21.02-27.02.2021), poznaj najważniejsze informacje z Puław

N360
N360
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 21.02 do 27.02.2021
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 21.02 do 27.02.2021 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Puław, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 21.02 a 27.02.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Maseczki chirurgiczne na koronawirusa: jednorazowe, FFP2, FFP3. Jaką maseczkę wybrać? 28.02 ”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Puławy od 21.02 do 27.02.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Maseczki chirurgiczne na koronawirusa: jednorazowe, FFP2, FFP3. Jaką maseczkę wybrać? 28.02

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że od soboty będzie obowiązywał zakaz zakrywania ust w miejscach publicznych przyłbicami, szalikami i chustami. Resort zdrowia zaleca stosowanie maseczek chirurgicznych jednorazowych. Czym maski chirurgiczne różnią się od innych maseczek? Co oznaczają symbole FFP2 i FFP3? Jaką maseczkę wybrać? Poznaj skuteczne maski na koronawirusa. W Polsce do zakrywania ust i nosa już nie są zalecane ani przyłbice, ani tym bardziej chustki czy szaliki, a nawet bawełniane maseczki. W związku z coraz większą liczbą mutacji koronawirusa, które są bardziej zakaźne i powodują cięższy przebieg choroby COVID-19, minister zdrowia rekomenduje noszenie maseczek chirurgicznych jednorazowych w każdych okolicznościach. Jak wybrać maseczkę? Wyjaśniamy.

📢 Ceny działek na Lubelszczyźnie. Sprawdź gdzie zapłacisz najwięcej za ziemię?

Pragniesz zbudować dom w województwie lubelskim? Sprawdź ile kosztują działki w Lublinie, Kraśniku, Chełmie, Puławach, Białej Podlaskiej lub Świdniku? W którym mieście w naszym regionie ziemia potaniała, a gdzie cena za grunt znacząco wzrosła? Planujesz zakup ziemi? W takim razie koniecznie musisz sprawdzić te dane! Tyle trzeba mieć w portfelu, żeby kupić działkę w naszym regionie. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Uchylają się od płacenia alimentów. Tych osób poszukuje lubelska policja. Rozpoznajesz kogoś? [27.02]

W myśl kodeksu karnego art. 209 dotyczącego uchylania się od obowiązku alimentacyjnego lubelscy funkcjonariusze poszukują osób, które zalegają z alimentami. Policja apeluje o zgłaszanie informacji o osobach poszukiwanych pod numerem telefonu 997 lub 112. Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony poszukiwani.policja.pl. Kliknij w przycisk „zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Tygodniowa prasówka 21.02-27.02.2021 Puławy: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Puławach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Likwidator z policją w Dzienniku Wschodnim. Dziennikarze wyrzuceni z redakcji. Zobacz wideo i zdjęcia

Likwidator w asyście policji i ochroniarzy w sobotę 27 lutego po godzinie 7 wszedł do siedziby Dziennika Wschodniego. Dziennikarze i redaktor naczelny zostali wyrzuceni z redakcji.

📢 Koronawirus: kolejne ofiary w województwie lubelskim

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w najnowszym raporcie o 408 nowych zakażeniach w województwie lubelskim. Niestety potwierdzono również ofiary śmiertelne.

📢 Ministerstwo Zdrowia potwierdziło ponad 12 tys. nowych zakażeń w całym kraju

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w najnowszym raporcie o 12 100 nowych zakażeniach koronawirusem w całym kraju. W naszym regionie potwierdzono 408 zachorowań.

📢 Pogoda na Święto Niepodległości 2021 w Puławach. Obchody i znaczenie święta

Jaka jest przewidywana pogoda na Święto Niepodległości 2021 w Puławach? Jeżeli wybierasz się na obchody, koniecznie sprawdź prognozę pogody. W jaki sposób obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości? Podpowiadamy, jak zrobić kotylion ze wstążki.

📢 Seria zgonów w domu seniora w Woli Czołnowskiej. Sprawę bada prokuratura

Okoliczności śmierci 11 pensjonariuszy prywatnego domu seniora „A w sercu maj” w Woli Czołnowskiej zbada prokuratura. Sytuację w placówce sprawdzają także służby podległe wojewodzie lubelskiemu.

📢 Czy w Lubelskiem spadnie jeszcze śnieg? Zobacz długoterminową prognozę pogody

Dla tych co liczą, że to już koniec zimy mamy złą wiadomość. Ostatnie dni lutego zaskoczyły wysokimi temperaturami, ale na wiosnę trzeba jeszcze poczekać. Sprawdź najnowszą prognozę pogody.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Kulturalny weekend w Lublinie. Do kina, teatru, a może do galerii? Sprawdź, gdzie warto się wybrać!

W ostatni weekend lutego nie zabraknie ciekawych wydarzeń kulturalnych w Lublinie. Wiele instytucji ma w swojej ofercie ciekawe wydarzenia. Sprawdź, co i gdzie można zobaczyć. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 To koniec Małego Rynku w Kazimierzu Dolnym w formie jaką znaliśmy do tej pory?

To koniec Małego Rynku w Kazimierzu Dolnym w formie jaką znaliśmy do tej pory? Jak informuje burmistrz Kazimierza Dolnego, Artur Pomianowski w marcu zostanie ogłoszony przetarg na wynajem miejsc pod stragany. Oznacza to, że lokalni sprzedawcy rękodzieła których nie będzie stać na wykupienie miejsca stracą szansę na sprzedaż towaru, który pozyskali już z myślą o nadchodzącym sezonie.

📢 Kilkanaście tysięcy zakażeń w Polsce. Ponad 400 w Lubelskiem

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Zdiagnozowano 11 539 przypadków w kraju. Według danych ministerstwa w województwie lubelskim wyryto 406 kolejnych zarażeń.

📢 Drewniane domki letniskowe na lubelskim olx. Tam możesz wypocząć na łonie natury!

Wiosna i lato nadchodzą wielkimi krokami, a razem z nimi wyjazdy. W trakcie pandemii warto jednak pamiętać o bezpieczeństwie swoim i bliskich, a temu najlepiej przysłużą się wczasy z dala od dużych skupisk ludzi. Specjalnie w tym celu zebraliśmy dla was najlepsze oferty domków letniskowych na Lubelszczyźnie, które zostały wystawione na sprzedaż. Aby przejść do galerii kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Ogłoszenia są aktualne na dzień 25.02.2021 r.

📢 Lista najbogatszych Polaków 2021 Forbes. Nazwiska miliarderów ujawnione. M.in. Brzoska, Starak, Ziaja. Kogo Forbes umieścił na liście?

Lista najbogatszych Polaków 2021 Forbes. Przybywa miliarderów w Polsce. Przedsiębiorcy z nad Wisły znaleźli sposób, aby pomimo kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa, powiększyć majątki. Forbes opublikował listę 100 najbogatszych Polek i Polaków 2021 roku. Dość powiedzieć, że by załapać się do rankingu należało posiadać minimum 649 mln zł, a to o ponad 15 proc. więcej niż w zestawieniu sprzed roku! Poznajcie TOP 20 najbogatszych Polek i Polaków według Forbesa. Uwaga, od sum może zakręcić się w głowie.

📢 „Bez atomu w naszym domu”. Zobacz zdjęcia z puławskiej demonstracji przeciwko elektrowni atomowej!

Śnić o stworzeniu w Polsce energetyki jądrowej zaczęto już w roku 1956 r. Na początku planowano budowę eksperymentalnej elektrowni nad Narwią i Bugiem, z czasem pomysły te jednak rosły w sile, a kolejni politycy przygotowywali wieloletnie plany powstawania obiektów jądrowych, również na terenie woj. lubelskiego (jak podają źródła) m.in. w Lublinie i Annopolu. Najbliżej realizacji był reaktor w Żarnowcu, jednak zmiana warunków ekonomicznych w Polsce po 1989 r., a także długotrwałe protesty aktywistów i mieszkańców oraz negatywny odbiór części społeczeństwa, który wzmógł się szczególnie po katastrofie w Czarnobylu, spowodowały, że budowa została wstrzymana i elektrownia nie powstała. Aby zobaczyć archiwalne zdjęcia z puławskiej demonstracji, przeciw budowie reaktora atomowego kliknij w przycisk „zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Nadal bardzo dużo zakażeń w Polsce oraz w Lubelskiem. Sprawdź najnowsze dane [25.02]

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Zdiagnozowano 12 142 przypadków w kraju. Według danych ministerstwa w województwie lubelskim wyryto 432 kolejnych zarażeń.

📢 Lubelskiem: Agencja Mienia Wojskowego organizuje wielką wyprzedaż. Można kupić samochód czy fotel dentystyczny

Agencja Mienia Wojskowego Oddział Regionalny w Lublinie 26 lutego przeprowadzi pisemny przetarg na sprzedaż wycofanego z wojska mienia. Tradycyjnie nie zabraknie też kuchni polowych oraz służących w armii pojazdów. Otwarcie ofert nastąpi w wymienionym dniu o godzinie 13:00 w siedzibie Oddziału Regionalnego AMW w Lublinie przy ul. Łęczyńskiej 1.
Dodatkowo po przerwie związanej z pandemią działalność wznowił sklep AMW w Lublinie. Na zakupy można się wybrać we wtorki i czwartki w godz. 12:00 – 16:00.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Gdzie na zimowy spacer w Lubelskiem? 10 propozycji

Śnieg się roztapia, z sanek więc raczej nici. Zastanawiasz się, jak miło spędzić czas na świeżym powietrzu? Spieszymy z podpowiedziami. Wybraliśmy dla Państwa 10. miejsc na Lubelszczyźnie, gdzie warto się wybrać na zimowy spacer. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Kilkanaście zgonów wśród osób z koronawirusem. Czytaj najnowsze dane

W ciągu ostatniej doby w regionie zmarło 19 osób z koronawirusem. Nie wszystkie miały choroby współistniejące.

📢 W tym roku za ogrzewanie zapłacimy więcej. "Rachunki nawet o 2-3 tys. zł wyższe niż przed rokiem"

Bieżący sezon grzewczy tylko na początku obchodził się z nami łagodnie. Problemy zaczęły się w kolejnych miesiącach- zwraca uwagę ekspert. Z danych zebranych przez HRE Investments wynika, że w bieżącym sezonie grzewczym zapotrzebowanie na ciepło będzie do końca lutego o ponad 17 proc. wyższe niż rok wcześniej, a to oznacza, że za ogrzewanie zapłacimy więcej niż przed rokiem.

ZOBACZ KONIECZNIE

Majówka 2021

Polacy boją się biedy

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie