Sierpień w Puławach: Przegląd prasy z lipca 2022 w Puławach, najważniejsze informacje miesiąca

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Puław czytali w ostatnim miesiącu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Puław czytali w ostatnim miesiącu najchętniej CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w lipcu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Puław najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Kazimierz Dolny zamienił się w stolicę filmu! Ruszył festiwal BNP Paribas Dwa Brzegi. Fotorelacja”?

Przegląd lipca 2022 w Puławach: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z lipca 2022 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Kazimierz Dolny zamienił się w stolicę filmu! Ruszył festiwal BNP Paribas Dwa Brzegi. Fotorelacja

Stało się! 30 lipca (sobota) ruszyła już 16. edycja festiwalu filmu i sztuki „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym i Janowcu. - Program filmowy zestawia propozycje kina autorskiego, artystycznego, niezależnego, zaangażowanego społecznie, oryginalne formy kina najnowszego i młode kino europejskie – zachęcają organizatorzy. Festiwal potrwa do 7 sierpnia, ale już teraz możesz zobaczyć, jak prezentuje się to wyjątkowe święto w obiektywie. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Lubelskie. Ciało ze śladami pogryzienia znalezione po tygodniu w pszenicy. Kolejna ofiara zbiegłych psów?

W miejscowości Krępa w powiecie lubartowskim w polu pszenicy znaleziono ciało mężczyzny w stanie znacznego rozkładu. Mimo tego udało się rozpoznać ślady po pogryzieniu na ciele. Było to nieopodal miejsca, w którym w sobotę dwa psy zagryzły rowerzystę. I zaledwie kilkadziesiąt metrów od posesji, z której zbiegły.

📢 Lubelskie. Zderzenie autobusu z samochodem osobowym. Dwie osoby nie żyją

Tragedia na drodze krajowej nr 17. W miejscowości Zatyle (powiat tomaszowski) doszło do zderzenia samochodu osobowego z autobusem. W wypadku zginęły dwie osoby.

Prasówka sierpień Puławy: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w lipcu uwagę czytelniczek i czytelników z Puław. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Lubelskie: Samolot TS-11 ISKRA po 60 latach służby przechodzi na zasłużoną emeryturę

Po blisko 60 latach służby, model samolotu TS-11 ISKRA przeszedł na zasłużoną emeryturę. Uroczysty lot pożegnalny odbył się w minioną środę (27 lipca) na lotnisku 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie.

📢 Jezioro Krasne. Wakacyjna laba nad wodą! Tak mieszkańcy Lubelszczyzny odpoczywają w powiecie lubartowskim. Zobacz

Miesiąc wakacyjnej laby za nami. Ale odpoczynek nad wodą trwa w najlepsze! Tym razem wybraliśmy się nad akwen w powiecie lubartowskim. Jezioro Krasne wygląda w obiektywach Instagramerów jak te, które koniecznie trzeba odwiedzić w tegoroczne wakacje! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Uczy, bawi i zachwyca. Za nami pierwszy dzień Carnavalu Sztukmistrzów w Lublinie [ZDJĘCIA]

Jeśli mieć kapelusz, to do żonglowania. Jeśli jeść, to przynajmniej ogień. Jeśli chodzić, to po taśmie wiszącej między budynkami albo chociaż na szczudłach. A jeśli widać to w Lublinie, powód może być tylko jeden: nadszedł Carnaval Sztukmistrzów.

📢 Biłgoraj. Zginął przygnieciony samochodem podczas naprawy

Podczas naprawy samochodu auto przygniotło mężczyznę. Zmarł na miejscu.

📢 Park Zdrojowy w Nałęczowie zachęca do spacerów. Zobacz, jak prezentuje się na zdjęciach Instagramerów

Nałęczów od lat przyciąga turystów. Jedną z głównych atrakcji jest pięknie utrzymany Park Zdrojowy ze stawem. Zobacz, jak prezentuje się na zdjęciach użytkowników Instagrama. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Jezioro Firlej. Wakacyjna odsłona popularnego akwenu w powiecie lubartowskim! Tak się odpoczywa nad wodą. Zdjęcia instagramerów

Wakacje trwają w najlepsze. A przy wysokich temperaturach odpoczywać należy najlepiej nad wodą! Tym razem przedstawiamy mieszkańców regionu, którzy wybrali się do Firleja (powiat lubartowski). Tak się odpoczywa! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Tak dawniej koszono zboże! W lubelskim skansenie odbył się pokaz tradycyjnego żniwowania [ZDJĘCIA]

Jak co roku w Muzeum Wsi Lubelskiej odbyło się żniwowanie. To wyjątkowe wydarzenie, w trakcie którego żniwiarze ubrani w tradycyjne lniane stroje prezentują, jak dawniej wyglądały żniwa. Oprócz pokazu żniwowania z użyciem sierpa i kosy, w niedzielę (24 lipca) w lubelskim skansenie można było zobaczyć także pieczenie podpłomyków. Mamy fotorelację z wydarzenia! Aby obejrzeć zdjęcia, kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Dęblin. Na brzegu rzeki znaleziono rzeczy osobiste należące do młodego mężczyzny. Trwa drugi dzień akcji poszukiwawczej

W Dęblinie wznowiono akcję poszukiwawczą 20-latka, którego rzeczy osobiste znaleziono nad Wieprzem. W poszukiwaniach udział biorą m.in. płetwonurkowie, żołnierze i członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznych – 3 Pułku Strzelców Konnych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego, którzy konno patrolują teren przyległy do rzeki.

📢 „Kocham swoją FSC”. Syreny, żuki, polonezy, „maluchy”... te auta możecie zobaczyć w Lublinie! [ZDJĘCIA]

W Lublinie 23 i 24 lipca trwa zlot pojazdów zabytkowych pod hasłem „Kocham swoją FSC”. Na parkingu przed Outlet Center przy ul. Mełgiewskiej można podziwiać m.in. takie pojazdy, jak fiaty 126p (czyli popularne „maluchy”), żuki, syreny czy polonezy oraz porozmawiać z ich właścicielami. W programie wydarzenia znalazł się także historyczny spacer po lubelskiej Fabryce Samochodów Ciężarowych, wystawy kolekcjonerskie i konkursy. Zobacz zdjęcia z pierwszego dnia zlotu. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 W tych kąpieliskach w woj. lubelskim kąpiele są bezpieczne. Zobacz, gdzie się wybrać [LISTA]

Na Lubelszczyźnie mamy 33 kąpieliska. Aktualnie jedno z nich zostało zamknięte przez sanepid (stan na 21 lipca). W których zbiornikach wodnych na Lubelszczyźnie można bezpiecznie się kąpać? Za pośrednictwem strony sk.gis.gov.pl sprawdziliśmy, do kiedy trwa sezon kąpielowy w każdym z nich. Sprawdź, z których kąpielisk można korzystać, klikając w przycisk „zobacz galerię” i przesuwając zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Weekend 22-24 lipca w woj. lubelskim. Jakie darmowe imprezy zaplanowano w Lublinie, Kraśniku, Włodawie i innych miastach regionu? Zobacz

Motopiknik, zlot zabytkowych pojazdów, festiwal kulinarny i wiele, wiele więcej. Weekend 22-24 lipca na Lubelszczyźnie obfituje w mnóstwo ciekawych i do tego bezpłatnych wydarzeń! Sprawdź, na jakie imprezy warto się wybrać. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Finał Miss Polski 2022. Dominika Grabias i Wiktoria Przybylska reprezentowały Lubelszczyznę. Jak im poszło? Zobacz [ZDJĘCIA]

24 kandydatki rywalizowały o tytuł najpiękniejszej Polki podczas gali finałowej Miss Polski 2022, jaka odbyła się w niedzielę (17 lipca) w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu. Województwo lubelskie reprezentowały w niej 21-letnia Wiktoria Przybylska z Lipówek w pow. chełmskim oraz 22-letnia Dominika Grabias z Biłgoraja.

📢 Lubelskie. Tych chirurgów z regionu poleca najwięcej pacjentów. Zobacz ranking specjalistów

Zobacz ranking 10 najlepszych - zdaniem pacjentów - chirurgów w województwie lubelskim. Ci specjaliści cieszą się największą liczbą (minimum 60) pozytywnych opinii wystawionych na stronie znanylekarz.pl i średnią minimum 5 gwiazdek. Zobacz, do jakich chirurgów warto się zgłosić. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Lubelskie: Święto kolorów w Marinie Puławy. Zobacz zdjęcia z wydarzenia

W minioną niedzielę (17 lipca) puławska Marina stała się miejscem "kolorowego szaleństwa" - wszystko za sprawą Holi Święta Kolorów. Dodatkowo, po raz pierwszy od dłuższego czasu fanów kolorowego szaleństwa nie obowiązywały żadne limity związane z obostrzeniami pandemicznym. Organizatorzy przygotowali ponad 9 kolorów proszków, w których można było bawić się w rytm muzyki, o którą zadbał DJ. Oprócz głównej atrakcji wydarzenia - cogodzinnego wyrzucania w górę kolorów holi, tworzących wielką barwną chmurę, uczestnicy mogli liczyć na kolorową watę cukrową oraz strefę food truck'ów.

Kliknij w przycisk „zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Lubelskie: Święto kolorów w Marinie Puławy. Zobacz zdjęcia z wydarzenia

W minioną niedzielę (17 lipca) puławska Marina stała się miejscem "kolorowego szaleństwa" - wszystko za sprawą Holi Święta Kolorów. Dodatkowo, po raz pierwszy od dłuższego czasu fanów kolorowego szaleństwa nie obowiązywały żadne limity związane z obostrzeniami pandemicznym. Organizatorzy przygotowali ponad 9 kolorów proszków, w których można było bawić się w rytm muzyki, o którą zadbał DJ. Oprócz głównej atrakcji wydarzenia - cogodzinnego wyrzucania w górę kolorów holi, tworzących wielką barwną chmurę, uczestnicy mogli liczyć na kolorową watę cukrową oraz strefę food truck'ów.

Kliknij w przycisk „zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Lublin. Nie brakuje chętnych na asortyment prosto od wojska! Co możesz kupić w Agencji Mienia Wojskowego przy ul. Łęczyńskiej? Zobacz

Zainteresowanie asortymentem prosto od wojska nie maleje. A na liście znajduje się aż 86 pozycji, które mogą być twoje w dobrej cenie. Co tym razem oferuje Agencja Mienia Wojskowego przy ul. Łęczyńskiej 1 w Lublinie? Zobacz oferty od AMW. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Lublin. Zaskoczenie w toalecie. Na plecy mężczyzny spadł wąż

Niespodziewany gość pojawił się w jednym z mieszkań przy ul. Bursztynowej w Lublinie. Na plecy lokatora, który korzystał właśnie z toalety, spadł wąż mahoniowy.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Irański reżim zaczyna się chwiać

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie