Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Serial z udziałem studentów „Szkoły Orląt” w Dęblinie. Zobacz zdjęcia i wideo

kr
Serial z udziałem studentów „Szkoły Orląt” w Dęblinie. Zobacz zdjęcia i wideo
Serial z udziałem studentów „Szkoły Orląt” w Dęblinie. Zobacz zdjęcia i wideo Lotnicza Akademia Wojskowa
Na antenie Canal+ można oglądać serial dokumentalny „Rekruci”. Opowiada on o losach studentów czterech akademii wojskowych w tym Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie. Jego bohaterami są przede wszystkim studenci pierwszego roku.

Zdjęcia rozpoczęły się już rok temu podczas szkolenia podstawowego. Celem serialu jest pokazanie rzeczywistości wojskowej z perspektywy studentów pierwszego roku akademii wojskowej. Uzupełnieniem są historie bohaterów ze starszych roczników, dzięki którym można zobaczyć różnicę w szkoleniu na przestrzeni lat.

- Nigdy nie myślałem o wojsku, ale stwierdziłem, że to może być ciekawa opowieść o dojrzewaniu młodych ludzi. Przychodzą do tych szkół jako nastolatkowie i bardzo szybko następuje ich zderzenie z dużym rygorem - mówi reżyser serialu „Rektruci” Rafał Skalski i dodaje. - Postanowiłem podejść do tematu bez żadnej tezy. Nie chciałem robić filmu, który miałyby negatywnie pokazać wojsko, nie chciałem też robić spotu reklamowego. Skupiłem się przede wszystkim na bohaterach.

W projekcie wzięło udział czterech podchorążych Lotniczej Akademii Wojskowej: sierż. pchor. Rafał Eljaszuk ze spec. pilot śmigłowca, kpr. pchor. Natalia Ambroziak ze spec. pilot samolotu transportowego, kpr. pchor. Anita Janik ze spec. bezzałogowe statki powietrzne i wskazywanie celów oraz szer. pchor. Bartek Krupa ze spec. pilot śmigłowca.

Natalia i Bartek w chwili rozpoczęcia produkcji dopiero zaczynali swoją wojskową przygodę ze „Szkołą Orląt”, Anita była na drugiego roku studiów, a Rafał był studentem czwartego roku. To zróżnicowanie miało uświadomić rozwój studentów na różnych etapach kształcenia.

Ich losy można śledzić od 7 października na antenie Canal + oraz Canal+ 4k.. Serial będzie emitowany w każdy poniedziałek przez dziesięć tygodni, o godz. 21:30.

Dokument pozwoli przyszłym kandydatom zapoznać się ze specyfiką studiów wojskowych, życiem studenckim oraz pokazuje armię również z kobiecej perspektywy.

- W LAW nad każdym podchorążym pracuje grupa ludzi, dzięki którym studenci będą mogli samodzielnie latać. Bardzo podoba mi się ta relacja pomiędzy zapleczem uczelni, a młodymi studentami. Wszystkich bohaterów łączy pasja i zamiłowanie do latania, ale każdy z nich jest inny – podkreśla  reżyser.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na pulawy.naszemiasto.pl Nasze Miasto