Przegląd tygodnia z 7.08.2022 w Puławach. Najważniejsze wydarzenia od 31.07 do 6.08.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 31.07 do 6.08.2022
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 31.07 do 6.08.2022 CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Puław, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 31.07 a 6.08.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Tancerka z Lubelszczyzny wystąpi w programie „Taniec z gwiazdami”. Z kim zatańczy Julia Suryś i kiedy zobaczymy ją na ekranie?”?

Przegląd tygodnia: Puławy, 7.08.2022. 31.07 - 6.08.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Tancerka z Lubelszczyzny wystąpi w programie „Taniec z gwiazdami”. Z kim zatańczy Julia Suryś i kiedy zobaczymy ją na ekranie?

W jesiennej edycji Tańca z gwiazdami zadebiutuje tancerka z Lubelszczyzny. Julia Suryś zatańczy z aktorem Michałem Mikołajczakiem.

📢 Kolejny dzień Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pani Dorota i pan Mariusz odnowili przyrzeczenia małżeńskie [ZDJĘCIA]

Piątkowa wędrówka pątników należała do stosunkowo krótkich, ponieważ uczestnicy lubelskiej pielgrzymki na Jasną Górę mieli do przejścia „tylko” 16,5 kilometra. Na tym etapie wędrówki, jak co roku, wzięli udział we mszy świętej odprawianej w Sanktuarium u Świętej Otylii w Urzędowie. W trakcie Eucharystii miało miejsce symboliczne wydarzenie.

📢 Puławy. Najpierw przekazała pieniądze, a potem czekała na wizytę ministra sprawiedliwości

Mieszkanka Puław została oszukana metodą na policjanta i prokuratura. 87-letnia kobieta była pewna, że bierze udział w tajnej akcji policyjnej i przekazała oszustom prawie 150 tysięcy złotych. W zamian za pomoc funkcjonariuszom miała otrzymać osobiste podziękowania od ministra sprawiedliwości.

Tygodniowa prasówka 7.08.2022: 31.07-6.08.2022 Puławy: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Puławach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Trwają 17. Międzynarodowe Zawody Balonowe w Nałęczowie. Zobacz zdjęcia z nocnego pokazu balonów w Parku Zdrojowym

W Nałęczowie od czwartku do niedzieli trwają 17. Międzynarodowe Zawody Balonowe. W programie wydarzenia znalazły się liczne atrakcje, wśród których są m.in. nocne pokazy balonów w Parku Zdrojowym. Zobacz zdjęcia! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Ceny warzyw i owoców na chełmskim bazarze. Ile zapłacimy za fasolkę szparagową, czereśnie, borówkę amerykańska, czy maliny? Zobacz zdjęcia

Na chełmskim bazarze przy ul Popiełuszki w piątek, 5 sierpnia, stragany pełne były świeżych owoców i warzyw. Był ogromny wybór borówek amerykańskich, a także śliwek, malin, moreli, brzoskwiń i czereśni. Wśród warzyw popularnością cieszyła się fasolka szparagowa, papryka, młoda kapusta, brokuły, ogórki gruntowe i pomidory. Jakie były ceny najczęściej kupowanych warzyw i owoców na chełmskim bazarze ? Sprawdź w naszej galerii. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 W tych weekendowych (5-7 sierpnia) wydarzeniach na Lubelszczyźnie możesz wziąć udział za darmo! Zobacz, co wydarzy się w regionie

Zawody w lotach balonem, największy jarmark na Lubelszczyźnie, Festiwal Języka Polskiego, dzień otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt oraz cała masa festynów i festiwali - taki będzie pierwszy sierpniowy weekend w województwie lubelskim. Sprawdź, na jakie darmowe wydarzenia szczególnie warto się wybrać 5-7 sierpnia w naszym regionie! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Mleko w szkole i z dostawą do domu. Zobacz archiwalne zdjęcia z okresu PRL-u

W czasach PRL-u, jednym z produktów żywnościowych najchętniej promowanych wśród obywateli było mleko. W czasach zapaści gospodarczej i w stanie wojennym zachęcano do wykorzystywania mleka w proszku. Przyjrzeliśmy się, jak wyglądały akcje polecające mleko w szkołach.

📢 Weekendlove w Puławach. W sierpniu na mieszkańców czekają potańcówki

Plac Chopina w Puławach w najbliższy weekend zamieni się w wielki parkiet do tańców. Urząd miasta i Puławski Ośrodek Kultury wychodzą naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców.

📢 Trwa 44. Lubelska Piesza Pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę. Za pątnikami drugi dzień wędrówki. Zobacz zdjęcia

Za pątnikami już drugi dzień wędrówki na Jasną Górę. Tego dnia pokonali 29 kilometrów. Pomiędzy wyznaczoną trasą z Bełżyc do Urzędowa, konkretnie w Chodlu, pielgrzymi uczestniczyli w Mszy Świętej. W piątek rano wyruszyli z Urzędowa w dalszą podróż by 14 sierpnia dotrzeć na Jasną Górę. Zobacz zdjęcia. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Wakacje w latach siedemdziesiątych na starych zdjęciach. Jak wypoczywano za Gierka? Czar lata, wczasów i kempingów sprzed pół wieku

Epoka Edwarda Gierka do dziś kojarzyć się może naszym rodzicom z czasem trochę niespodziewanej prosperity, a przynajmniej wyczuwalnego polepszenia się standardu życia. Postęp widać było nie tylko w pracy, ale i na wakacjach. Jak wypoczywano w latach siedemdziesiątych? Co się zmieniło w ofercie wakacyjnej od pierwszych lat po wojnie i jakie nowości turystyczne pojawiły się w czasach Gierka? Stare zdjęcia ukazują wakacje sprzed pół wieku: tak wypoczywali nasi rodzice i dziadkowie w latach siedemdziesiątych.

📢 Trwa 44. Lubelska Piesza Pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę. Pątnicy dotarli do Bełżyc i wyruszyli w dalszą drogę. Zobacz zdjęcia

Upłynął już pierwszy dzień tegorocznej Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Wszyscy pątnicy, po przejściu ponad 26 km dotarli do Bełżyc, gdzie spędzili noc, skąd w czwartkowy (4 sierpnia) ranek wyruszyli w dalszą trasę. Pielgrzymi podzielili się na dwie kolumny - jedna kieruje się w stronę Urzędowa, zaś druga - do Opola Lubelskiego. Zobacz zdjęcia. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Pątnicy wyruszyli w drogę. Rozpoczęła się 44. Lubelska Piesza Pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę [ZDJĘCIA]

  1. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem „Drogowskazy wiary” ze śpiewem na ustach wyruszyła w środę (3 sierpnia) sprzed archikatedry w Lublinie. Przed pątnikami ponad 320 km wędrówki. Pielgrzymi, poza osobistymi intencjami, będą się modlić o pokój na świecie. Na Jasną Górę dotrą 14 sierpnia. Zobacz zdjęcia!

📢 To największy taki jarmark w regionie. Po raz dwudziesty twórcy ludowi, rzemieślnicy i artyści przyjadą na Jarmark Pawłowski

Rzemieślnicy, a także ludowi twórcy I artyści przyjadą do Pawłowa, w powiecie chełmskim, aby wziąć udział w Jarmarku Pawłowskim "Ginące zawody". Impreza odbędzie się w niedzielę 7 sierpnia na rynku w Pawłowie po raz dwudziesty.

📢 XX Marsz Szlakiem Legionów Józefa Piłsudskiego wyruszył z Lublina. Zobacz zdjęcia

Od złożenia kwiatów m.in. przy pomniku i pamiątkowych tablicach poświęconych pamięci Legionistów Józefa Piłsudskiego rozpoczęły się obchody 107. rocznicy bitwy pod Jastkowem. Kilkadziesiąt osób wyruszyło w środowe (3.08) przedpołudnie z Lublina na uroczystości w tej podlubelskiej miejscowości. Pochód dotrze do Jastkowa około godz. 15. Zobacz zdjęcia. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego będą hodować w laboratorium miniaturowego raka jajnika. Jako pierwsi na świecie

Na raka jajnika rocznie umiera 125 tys. kobiet na świecie, a w ciągu najbliższych pięciu lat ta liczba ma wzrosnąć o połowę. Pomocą w jego leczeniu może być projekt lubelskich naukowców.

📢 Puławy: 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Puławach [ZOBACZ ZDJĘCIA]

W miniony poniedziałek (1 sierpnia) o godzinie 17:00 mieszkańcy miasta zebrali się na tzw. “rondzie”, gdzie oddali cześć poległym powstańcom broniącym Warszawy. W tym samym czasie, pod tablicą Krystyny Krahelskiej na dziedzińcu Pałacu Czartoryskich, samorządowcy oraz przedstawiciele spółek miejskich i innych organizacji złożyli kwiaty ku pamięci poległym. Uroczystość uświetniły pieśni patriotyczne, które mieszkańcy śpiewali przy akompaniamencie Tomasza Wadasa.

Aby zobaczyć zdjęcia z uroczystości, kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Wędrówka do Boga. Z Zamościa wyruszyła pielgrzymka na Jasną Górę

Z pieśnią i modlitwą na ustach. Rozpoczęła się 40 piesza pielgrzymka zamojsko-lubaczowska na Jasną Górę. Jej uczestnicy wyruszyli we wtorek (2 sierpnia) sprzed zamojskiej Katedry. Było to ponad 500 osób. Pątników odprowadzali też bliscy i znajomi.

📢 Budowa S19 będzie droższa. Wydatki na „zakontraktowane” już drogi w całym kraju zwiększą się o ponad 2,5 miliarda

Dodatkowe pieniądze mają otrzymać firmy, które będą budować trasy ekspresowe i obwodnice miast. GDDKiA podpisała aneksy z 18 firmami. Na Lubelszczyźnie chodzi o wykonawców przyszłej trasy S19 m.in. między Lublinem a Lubartowem oraz rozbudowę obwodnicy Kocka.

📢 To był weekend pełen atrakcji. Tak bawili się mieszkańcy i turyści nad zalewem Maczuły. Zobacz zdjęcia

Bezpieczne Maczuły, Wakacyjny Festiwal Piosenki i nauka poprzez zabawę ze specjalistami z Centrum Nauki Kopernik z Warszawy to tylko niektóre wydarzenia, jakie w miniony weekend lipca zorganizowała gmina Leśniowice dla swoich mieszkańców i turystów nad malowniczym zalewem Maczuły. Nawet kapryśna pogoda nie zdołała popsuć dobrej zabawy.

📢 Zamość: Akademia Zamojska wyemituje własny banknot - będzie to... 0 euro

W rektoracie Akademii Zamojskiej oficjalnie zaprezentowano nowy banknot - 0 Euro Souvenir. Jest to pierwszy w Polsce banknot pamiątkowy emitowany przez uczelnię. Jego początkowa wartość to 30 złotych, ale jego cena może urosnąć.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Irański reżim zaczyna się chwiać

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie