Dni Chemika 2017. Reprezentacja władz Puław zmierzyła się z drużyną Zakładów Azotowych

Wynikiem 4:2 zakończył się mecz reprezentacji władz Puław z zespołem puławskich Azotów. Pod dwóch stronach boiska stanęli m.in. prezydent Puław Janusz Grobel, sternik Wisły Puławy Grzegorz Nowosadzki i prezes Grupy Azoty Jacek Janiszek.

Spotkanie odbyło się w ramach trwających od piątku Dni Chemika. W Puławskim Parku Naukowo Technologicznym z okazji Dnia Dziecka odbyły się m.in. zabawy, pokazy, a także gry, w których udział wzięli szczypiorniści Azotów Puławy.

W sobotę na stadionie MOSiR-u od samego rana trwały zmagania najmłodszych wielbicieli futbolu, czyli turniej młodzików z rocznika 2007. Po nich boisko przejęli dorośli – o 14:30 rozegrano spotkanie przedstawicieli władz Puław z pracownikami Grupy Azoty.

Choć pierwsza bramka padła dopiero w drugiej połowie, to już w trwającej 25 minut pierwszej części meczu było kilka okazji na podwyższenie wyniku. Piłka raz trafiła w słupek bramki strzeżonej przez Grzegorza Nowosadzkiego (drużyna reprezentantów władz miasta), a reprezentanci Azotów dobrych okazji mieli jeszcze kilka.

Worek z bramkami rozwiązał się za to w drugiej części meczu. Już parę minut po gwizdku rozpoczynającym spotkanie wynik poprawili zawodnicy z drużyny Zakładów Azotowych. Drużyna władz Puław szybko wyrównała, podobnie jak po tym, gdy straciła gola na 2:1. Bramka dająca remis 2:2 padła zresztą w niesamowitych okolicznościach bo.. prawie z linii końcowej boiska. W końcówce jednak zespół Azotów pokazał swoją siłę – w dwóch świetnych sytuacjach zawodnicy Zakładów wykazali się zimną krwią, dzięki czemu mecz zakończył się wynikiem 4:2.

Dla młodszych fanów „kopanej” przygotowano też specjalną Strefę Kibica, w której można było zagrać w FIFĘ 17, mega piłkarzyki, zmierzyć się w zawodach na bramce celnościowej z radarem, czy spróbować swoich sił przy symulatorze F1.

Zespół Zakładów Azotowych 4:2 Zespół Władz Puław