Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Będą nowe alejki na Skwerze Niepodległości

Już niedługo miękką nawierzchnię alejek na Skwerze Niepodległości może zastąpić kostka brukowa. Władze otrzymały zgodę na zmianę planu zagospodarowania przestrzennego tego obszaru, co w przyszłości umożliwi przeprowadzanie tam remontu.

Już niedługo miękką nawierzchnię alejek na Skwerze Niepodległości może zastąpić kostka brukowa. Władze otrzymały zgodę na zmianę planu zagospodarowania przestrzennego tego obszaru, co w przyszłości umożliwi przeprowadzanie tam remontu.

Od otwarcia Skweru po remoncie minęło już ponad 4 lata. Od tego czasu mieszkańcy skarżą się na nawierzchnię, którą wyłożone są tam ścieżki. Kruszywo, w kontakcie z deszczem, zmienia się w błoto. Do tej pory jednak nie było możliwości zmiany nawierzchni.

- W koncepcji zagospodarowania przestrzennego tego obszaru jest zapisane, że 80 proc. Skweru musi stanowić obszar biologicznie czynny. Urząd nie mógł przeprowadzić remontu m.in. przez ten zapis. Musiał też minąć pięcioletni okres ochronny inwestycji unijnych – mówi radny Paweł Maj.

Teraz, dzięki zgodzie konserwatora zabytków, miasto będzie mogło wprowadzić w planie zagospodarowania konieczne zmiany. – Pojęto rozmowy z Lubelskim Konserwatorem Zabytków dotyczących zmian w planie zagospodarowania przestrzennego. Z przeprowadzonych konsultacji wynika, że nie widzi on przeciwskazań do zmniejszenia powierzchni biologicznej tego terenu co umożliwiłoby wymianę alejek – tłumaczy wiceprezydent Ewa Wójcik w odpowiedzi na interpelację radnego Pawła Maja.

Na remont ścieżek na Skwerze Niepodległości trzeba będzie poczekać przynajmniej do następnego roku. Wtedy minie jej tzw. okres ochronny. Co miałoby pojawić się zamiast kruszywa? -Opracowana przez Zarząd Dróg Miejskich analiza wykazała, że najbardziej optymalnym rozwiązaniem byłaby wymiana nawierzchni, tzw. górnej warstwy konstrukcyjnej na nawierzchnię z kostki brukowej szlachetnej (kostka zastosowana m.in. w Parku Solidarności). Szacunkowe koszty przebudowy nawierzchni alejek wynosiłyby ok. 600 tys. złotych – wyjaśnia w interpelacji wiceprezydent Puław Ewa Wójcik.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pulawy.naszemiasto.pl Nasze Miasto