Azoty Puławy kompletują wygrane ze słabszymi rywalami

Piłkarze ręczni Azotów Puławy mają w lidze serię gier z zespołami z dołu tabeli. Po wygranych w Tarnowie i Piotrkowie Trybunalskim, w sobotę zespół trenera Michała Skórskiego podejmie we własnej hali najsłabszą drużynę PGNiG Superligi, Stal Mielec.

Azoty w tym roku wygrały trzy mecze z rzędu, ale w tabeli wciąż plasują się na czwartym miejscu. Zwycięstwo ze Stalą tej lokaty jeszcze nie poprawi, ponieważ do trzeciego Górnika Zabrze puławianie tracą osiem punktów. Trener Michał Skórski może natomiast w tych spotkaniach testować różne rozwiązania.

- Wprowadziliśmy kilka elementów, których do tej pory nie graliśmy. Przede wszystkim brak zmiany do ataku i obrony spowodował, że lepiej organizowaliśmy się w defensywie - mówił po spotkaniu z Piotrkowianinem, wygranym 35:25.

Zarówno w Piotrkowie Trybunalskim, jak i wcześniej w Tarnowie, Azoty odniosły wyraźne zwycięstwa (z Grupą Azoty 35:21), ale oba mecze charakteryzowały się innym przebieg. W spotkaniu z tarnowskim zespołem puławianie grali dobry handball przez 45 minut.

- W pierwszej połowie wykonaliśmy pracę w stu procentach. Dzięki temu mieliśmy większy komfort w drugiej części i do 45 minuty było wszystko dobrze. Później zabrakło chyba koncentracji przy rzutach - mówił trener.

Inaczej układał się mecz z Piotrkowianinem, który przez trzy kwadranse dotrzymywał kroku puławskiej ekipie. Dopiero w ostatnich 15 minutach goście powiększyli przewagę z jednej do aż 10 bramek.

W sobotnim spotkaniu ze Stalą Mielec (godz. 18) kibice w Puławach po raz pierwszy zobaczą nowego zawodnika, skrzydłowego Andrii Akimenko.