13 medali pływaków Wisły Puławy podczas Arena Grand Prix Puchar Polski

KK
Pływacy Wisły Puławy powrócili z pokaźnym dorobkiem medalowym z rozgrywanych w Kozienicach zawodów Arena Grand Prix Pucharu Polski. W imprezie wzięło udział niemal 200 uczestników z 32 klubów z całego kraju.

Prowadzeni przez trenera Grzegorza Chojaka puławianie sięgnęli po 13 krążków. Cztery złote medale zdobyła Gabriela Król, która triumfowała w rywalizacji na 50 i 100 metrów stylem motylowym, a także na 50 i 200 metrów stylem dowolnym. W ostatniej z konkurencji osiągnęła najlepszy czas w Polsce w swojej kategorii wiekowej. Tak znakomity dorobek sprawił, że Gabrielę wybrano najlepszą zawodniczką imprezy wśród juniorek 14-letnich.

Po medale sięgnęła także Nikola Jasik, która wygrała na 400 metrów stylem dowolnym oraz zdobyła srebra na dystansach 50 i 100 metrów stylem motylkowym, a także brąz na 100 metrów stylem zmiennym. W ostatniej z konkurencji puławiankę wybrano najlepszą zawodniczką wśród juniorek 14-letnich.

Sukcesy odnotowały ponadto Wiktoria Słotwińska (srebro na 800 metrów stylem dowolnym), Anna Pecio (brąz na 50 metrów stylem dowolnym) oraz Zuzanna Gawełko, która zdobyła dwa brązowe medale w wyścigach na 100 i 200 metrów stylem klasycznym.