Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Puławy. Wiceminister inwestycji i rozwoju o platformach startowych i potencjale miasta

kr
Puławy. Wiceminister inwestycji i rozwoju o platformach startowych i potencjale miasta
Puławy. Wiceminister inwestycji i rozwoju o platformach startowych i potencjale miasta UM Puławy
W Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyła się konferencja prasowa, dotycząca platform startowych jako szansy na rozwój Polski wschodniej. Artur Soboń – wiceminister inwestycji i rozwoju, prezydent miasta - Paweł Maj oraz Tomasz Szymajda – prezes Parku Naukowo-Technologicznego w Puławach mówili o potencjale regionu i miasta.

- Puławy to miejsce wspaniałej przyrody, historii i wspaniałych ludzi. To także mocne zaplecze naukowo-badawcze - mówił prezydent. – Grupa Azoty Puławy i pięć instytutów, to mocny filar, który pozwala rozwijać się małym przedsiębiorstwom, ale także obliguje nas do tego, abyśmy my jako miasto się rozwijali. Moją wizją jest dobra współpraca między pięcioma instytutami oraz Zakładami Azotowymi Puławy w taki sposób, by czerpały wzajemnie od siebie wiedzę i doświadczenie - dodał prezydent.

Program platform startowych jest dla osób, które mają kreatywne pomysły na biznes. Wiceminister inwestycji i rozwoju, Artur Soboń, gratulował prezydentowi pomysłu, aby wokół Grupy Azoty Puławy, stworzyć cały ekosystem innowacyjnych start-upów.

- W zeszłych latach wpłynęło do nas 2500 propozycji, z czego 230 pomysłów było inkubowanych, a część z nich otrzymała realne wsparcie na biznes w postaci ponad 800 000 zł. To kompleksowe wsparcie od pomysłu do realnego produktu. Takie właśnie zaplecze i ogromne kompetencje ma Puławski Park Naukowo-Technologiczny. Chcemy, aby to tu były firmy najbardziej innowacyjne, wartościowe i zaawansowane technologicznie projekty, żeby to w Polsce wschodniej była Polska Dolina Krzemowa – tłumaczył Soboń..

Prezes Parku Naukowo-Technologicznego, Tomasz Szymajda podkreślił, że do tej pory wpłynęło ok.1300 pomysłów, z czego ok. 70 zostało wyłonionych, a pomysłodawcy już założyli swój biznes. Zapewnił również, że z Grupa Azoty zostało zbudowane silne partnerstwo.

- Współpracujemy nie tylko z Azotami, ale także z UMCS - uczelnią z wielkim potencjałem, a także INS. Na dzień dzisiejszy jesteśmy w stanie świadczyć różnego rodzaju usługi tj. prawnicze służbowe, kontakt ze specjalistami, udostępnienie powierzchni laboratoryjnych. W takich warunkach młodzi przedsiębiorcy mogą rozwijać swoje innowacyjne pomysły. Te usługi i całe otoczenie biznesu jest bezpłatne. Program opiewa na kwotę 108 mln zł – dodał prezes Parku Naukowo- Technologicznego w Puławach..

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pulawy.naszemiasto.pl Nasze Miasto