Akcjonariusze Puław już na początku przyszłego roku będą mogli zapisywać się na akcje Azotów Tarnów. Obie firmy czekają też na zgodę na połączenie ze strony Komisji Europejskiej. Z kolei list do Komisji wysłali związkowcy z Azotów.

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Azotów Tarnów w związku z ofertą akcji, które mają posłużyć na sfinansowanie drugiego etapu przejęcia Zakładów Azotowych "Puławy". Akcje zostaną zaoferowane jedynie akcjonariuszom "Puław". Zapisy na nie będą się odbywać od 7 do 10 stycznia.Jednocześnie Azoty Tarnów poinformowały w komunikacie prasowym, że oczekują do 18 stycznia 2013 roku zgody Komisji Europejskiej na połączeniu obu firm.Tymczasem związki zawodowe z Zakładów Azotowych "Puławy" napisały do Komisji Europejskiej w sprawie konsolidacji puławskiej spółki z Tarnowem. Związkowcy sugerują w nim, żeby Komisja nie zgadzała się na koncentrację."Uważamy, że przedstawiona przez Polskie Ministerstwo Skarbu Państwa koncepcja połączenia obu spółek może tylko i wyłącznie zaszkodzić gospodarce Polski i Unii Europejskiej" - czytamy w liście.Przeczytaj cały list.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!