Mandat poselski otrzyma na pewno Jakub Kulesza, numer jeden na lubelskiej liście Kukiz '15 i Włodzimierz Karpiński, były minister skarbu, dwójka na liście PO.Z komisji wyborczych cały czas spływają kolejne dane dotyczące frekwencji i liczby głosów oddanych na kandydatów w regionie. W Puławach, do godziny 17 głosowało 41 proc. ze wszystkich uprawnionych. Na tle regionu jest to jeden z najwyższych wyników. Najmniej osób głosowało w powiecie chełmskim – 31 proc. Najwięcej, odpowiednio 43 i 44 proc. odwiedziło komisje wyborcze w Lublinie i powiecie janowskim. Średnia w całym województwie to 39 proc.

Wyniki wyborów w woj. lubelskim (RELACJA, ZDJĘCIA, WIDEO)

Puławy. Kto do Sejmu?
Już teraz wiemy, że Puławy będą miały w Sejmie swoich reprezentantów. Z list Kukiz ’15 mandat zdobędzie
24-letni Jakub Kulesza. Oddano na niego 15 058 głosów. W parlamencie zasiądzie też Włodzimierz Karpiński. Na byłego ministra skarbu głosowało 10 260 osób.

Referendum w Końskowoli. Mieszkańcy przeciwni inwestycji Pini Beef


Wyniki wyborów. Młodość kontra doświadczenie
Jakub Kulesza to polityk o dużo mniejszym stażu niż Włodzimierz Karpiński. Przyszły poseł zakładał w Puławach młodzieżówkę Unii Polityki Realnej, działał też w Stowarzyszeniu Koliber. Od 2012 roku pełnił w nim funkcję prezesa.

Włodzimierz Karpiński był posłem piątej, szóstej i siódmej kadencji. W 2011 objął stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Cyfryzacji i Administracji. Od kwietnia 2013 był szefem resortu skarbu w rządzie Donalda Tuska. Swoje stanowisko utrzymał w rządzie Ewy Kopacz. Po tzw. aferze taśmowej, która ujawniła kompromitujące go wypowiedzi złożył dymisję z pełnionej funkcji. W Puławach w latach 1994 – 2002 Karpiński pełnił rolę wiceprezydenta miasta. Od 2003 zasiadał w zarządzie Zakładów Azotowych Puławy. Z funkcji zrezygnował w 2005, po tym jak z list PO dostał się do Sejmu.

Wybory 2015. Zdecydowane zwycięstwo PiS (WIDEO, ZDJĘCIA)

Dobrym wynikiem w wyborach może pochwalić się też Krzysztof Szulowski startujący z listy Prawa i Sprawiedliwości. Profesor z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach zdobył 9019 głosów i wszystko wskazuje na to, że także dostanie się do Sejmu.


Komentarze (19)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

jarr (gość)

Subwencje dla partii politycznych po wyborach do parlamentu 58,3 mln
PIS 18,5mln, PO 15,5mln, Nowoczesna 6,2mln, ZL 6,2mln, PSL 4,5mln, KORWiN 4,2mln, Razem 3,2mln, Kukiz’15 bez subwencji.

Gość (gość) (Arek)

Kulesza nie ma żadnych dokonań. Nawet studiów jeszcze nie zrobił.Faktycznie ma spore problemy z językiem polski sądzą po wpisach na swojej stronie. Wszedł tylko dlatego, że Kukiz zrobił go jedynką. Gdyby małpę wstawić na jedynkę to też by został posłem. Ludzie nie głosowali na Kuleszę tylko na jedynkę. Nikt tego chłopaczka nie zna, bo on siedzi w Wawie. Siedzi i będzie siedział, tylko teraz ciemny naród będzie go utrzymywał. O nim w Puławach tylko raz było głośno i niestety obawiam się, że teraz zaczną mu to przypominać. Zresztą takie komentarze już się pojawiły

lope (gość)

Mieszkam w Warszawie ale pochodzę z Puław i jest mi normalnie wstyd za Lubelszczyznę. Niestety jest to pisowsko kukizowski zaścianek.

Puławiak (gość) (joanna)

Pani Joanno, zdaje sobie Pani sprawę że to zwykłe pomówienie? Już pomijam fakt tego że jest bezpodstawne, to dość śmieszne jest szukanie dziury w całym przy takiej inwestycji, na której my jako mieszkańcy też skorzystamy

x_X_x (gość)

Wynik wyborów świadczy o świadomości rodaków. Żebym nie został od razu zlinczowany to zapraszam do zapoznania się z komentarzami Państw zachodnich na temat wyników i wszystko będzie jasne co będzie rządziło w Polsce przez najbliższe co najmniej 4 lata.
Ja od siebie mogę dodać, że oddawanie głosów na partię "byłego muzykanta" to jest absolutna kpina i żenada. Dobrze, że Doda nie założyła partii, bo idąc tym trendem pewnie by została nową Panią Premier - chociaż kto wie, może by to było lepsze rozwiązanie...
Nie jestem zwolennikiem żadnej z partii, które startowały w wyborach. Wiem, że kto nie wygra to i tak interes narodu będzie miał w d...ie. Jednak patrząc z boku na działania i pomysły "partii prezesa" to raczej czarno widzę rozwój rodzimej gospodarki, a w szczególności mikro i małych przedsiębiorstw. POprzednicy jacy byli każdy wie ale wydaje mi się, że jednak ich polityka była bardziej sprzyjająca rozwojowi gospodarczemu.
Nie wiem jak się sprawdzali w innych dziedzinach ale pewnie tak samo jak każda inna partia.
Reasumując. Jak sobie pościelisz tak się wyśpisz. Mam tylko nadzieję, że po czterech latach tego spania obudzimy się wypoczęci i pozytywnie nastawieni na przyszłość, bo jeżeli pościeliliśmy sobie pościelą usnutą z kolejnych komisji szukających w każdym wroga zamiast szukania rozwiązań dla nurtujących nasz Kraj problemów to możemy się nie obudzić...

JOHN BURY (gość)

A MY SPOKOJNIE CZEKAMY NA WYSTĄPIENIE PROKURATURY O UCHYLENIE IMUNITETU
Piotr Wawrzynowicz mówi:

"Dwie niezależne forpoczty badały Włodka, czy on nie spęka przy podejmowaniu decyzji. Posłałem Stasiu Gawłowskiego, to jest sekretarz w Ministerstwie Ochrony Środowiska i Kaziu Plocke, sekretarz w Ministerstwie Rolnictwa, to jest jego kumpel. No i tam przy wódeczce gdzieś, chodzili go pytali, ale czy ten Włodek, który jest jebany w Platformie, nie spęka, żeby Jankowi sprzedać Ciech. I powiedział, że absolutnie nie spęka, że to jest w ogóle transakcja taka jak powinna być. Nic takiego się nie dzieje". [...]

Arek (gość)

Kulesza???? co to w ogóle jest żeby na Kukiza głosować?? co on może zaoferować??? Kukiz, PSL, Nowoczesna, PIS czy Po... porażka nic dalej w tym kraju sie nie zmienia

3358 (gość)

Jaki typ człowieka mógł zagłosować na Kuleszę? Przecież on nawet dobrze pisać po polsku nie potrafi - widać na jego stronie www. Pisze też o swoim przebiegu zawodowym - nigdy nawet nie pracował. Jego profil na fb milczy w sumie, czyżby się nadal cieszył? Ludzie otwórzcie oczy, na kogo Wy głosujecie.