Ten plakat kilka dni temu jeszcze wisiał na Wólce Profeckiej. Ale już ledwo co...

(© gebels)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wybory samorządowe już w najbliższą niedzielę. Tymczasem na ulicach Puław przybywa plakatów wyborczych. Część z nich zamiast wisieć już.... leży. Wysyłajcie nam zdjęcia plakatów wyborczych, które zaśmiecają Puławy.

Plakaty i billboardy wyborcze mogą wisieć na ścianach budynków, ogrodzeniach, latarniach i słupach. Pod warunkiem, że zgodzą się na to właściciele lub zarządcy nieruchomości.
Kampanii wyborczej nie można prowadzić na terenie urzędów, sądów, jednostek wojskowych, szkół podstawowych i gimnazjów. Prawo zakazuje też agitacji na terenie zakładów pracy w formach zakłócających ich normalne funkcjonowanie.
Najwięcej kontrowersji budzi sposób wieszania plakatów. Są mocowane do barierek drutami, których ostre końce wystają niezabezpieczone.
Zgodnie z prawem, policja lub Straż Miejska mają obowiązek usuwać plakaty, które umieszczone są w sposób zagrażający życiu i zdrowiu ludzi czy też bezpieczeństwu w ruchu drogowym.
Często sami kandydaci zapewniają, że po wyborach będą walczyć o estetykę miasta. Tymczasem czasami już po kilku dniach ich własne plakaty są tak zniszczone, że lądują na ziemi i zaśmiecają ulice. - Po deszczowym i wietrznym dniu widać jak obskurnie to wygląda – napisał do naszej redakcji w sprawie plakatów „Gebels".
Dlatego plakaty leżące na ziemi powinny zostać jak najszybciej posprzątane.
Publikujcie na MM Puławy zdjęcia plakatów-śmieci leżących na ziemi oraz tych, które stwarzają zagrożenie dla pieszych. W swoich artykułach piszcie gdzie i kiedy zdjęcie zostało zrobione.
Wszystkie materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic nie później niż 30 dni od daty wyborów. Jeśli tak się nie stanie, posprząta je miasto, ale rachunkiem obciąży komitety._______________________________________________________________________________
Internauci Dziennika Wschodniego w sondzie internetowej odpowiedzieli na pytanie:
Co sądzisz o plakatach wyborczych na słupach?
Zachęcają do głosowania - 5 proc.Denerwują mnie - 90,8 proc.Nie mam zdania - 4,2 proc.
Liczba głosów 502

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!