Wisła Puławy zostaje w II lidze

WA
Wisła Puławy zostaje w II lidze WA
Wisła Puławy pomimo niedzielnej porażki ze Zniczem w Pruszkowie 2:0, pozostaje w II lidze. Stało się to dzięki remisowi Stali Mielec z Olimpią Elbląg, który spowodował, że to ta druga drużyna żegna się z II ligą.

Wisła Puławy do niedzielnego spotkania przystępowała z nożem na gardle. Żeby mieć "święty spokój", musiała wygrać w Pruszkowie, ewentualnie zremisować. Zwycięski scenariusz po 57 minutach meczu był już tylko wspomnienie, po tym jak Adrian Paluchowski celnie strzelił swój drugi rzut karny w tym meczu. Pierwszego udało mu się trafić jeszcze w pierwszej połowie (17 minuta).

Od momentu straty drugiej bramki, Wiślacy mogli liczyć tylko na cud. Ostatecznie uratowała ich... sportowa postawa ekipy Stali Mielec, która zremisowała z Olimpią Elbląg 2:2. Ten wyniki spowodował, że to właśnie Olimpia żegna się z II ligą.

Warto pamiętać, że od nowego sezonu będzie to zupełnie inna II liga niż dotychczas. Od sezonu 2014/15 II liga będzie miała charakter centralny i dzięki temu w Puławach będziemy mogli zobaczyć m.in. Wartę Poznań, Górnik Wałbrzych czy Zagłębie Sosnowiec.