Marcin Puka
Wisła Puławy wciąż liczy się w walce o pierwszą ligę
Wisła Puławy wciąż liczy się w walce o pierwszą ligę Paweł Zurek
Wisła wciąż jest wiceliderem II ligi i walczy o awans na zaplecze ekstraklasy, ale puławianie muszą uważać, bo ich przewaga topnieje.

Remis u siebie z Puszczą Niepołomice 1:1, porażka ze Zniczem w Pruszkowie 0:1, wygrana w Puławach ze Stalą Stalowa Wola 4:1 i przegrana w ostat-niej serii z Rakowem w Częstochowie 1:2 - to tegoroczny bilans podopiecznych Bohdana Bławackiego.

Bądź na bieżąco. Polub nas na Facebooku!

Dlaczego Wisła wiosną tak „faluje”? - To nie taka prosta sprawa. Gdybyśmy wiedzieli, to wyniki byłyby z pewnością lepsze. Nie ukrywam, że jest ciężko. Jesteśmy „w czubie” tabeli i pozostałe zespoły się na nas „spinają”. Poza tym wiosna jest trudniejsza od jesieni. Każdy o coś gra. Jedni o awans, drudzy o utrzymanie - mówi Michał Budzyński, obrońca Dumy Powiśla.

Pod Jasną Górą „Duma Powiśla” nie zagrała złego spotkania, ale już po 12 minutach miejscowi prowadzili 2:0. W 74 minucie kontaktowe trafienie zaliczył Budzyński, ale na więcej zabrakło gościom czasu.

- Mogliśmy nawet wygrać. Stworzyliśmy sobie mnóstwo sytuacji, ale znów zabrakło skuteczności. Pracujemy nad wyeliminowaniem tego mankamentu - dodaje obrońca.

W sobotę (godz. 18) Wisła podejmie Błękitnych Stargard Szczeciński. O trzy punkty będzie niełatwo, ponieważ rywal biało-niebieskich jest w niezłej formie. Zawodnicy Krzysztofa Kapuścińskiego nie przegrali piątego z rzędu spotkania i czwartego w tym roku. Od trzech kolejek nie stracili nawet gola. - Musimy wyjść na boisko podwójnie skoncentrowani. Trzeba poprawić skuteczność i nie popełniać indywidualnych błędów, po których tracimy gole. To wszystko wymaga koncentracji - kończy Budzyński.