Tym razem było ciężej, ale Azoty bliskie awansu

Krzysztof Nowacki
Po wygranej w Głogowie piłkarze ręczni Azotów są już niemal pewni awansu do półfinału Fot. jakub hereta
Azoty Puławy wygrały pierwszy mecz play-off z Chrobrym Głogów i są już bliskie awansu do półfinału mistrzostw Polski.

Przed wyjazdem do Głogowa, na pierwszy mecz ćwierćfinału play-off, Piotr Masłowski przestrzegał, że mecze w play-off nie będą przypominały spotkań z rundy zasadniczej, gdy Azoty dwukrotnie z łatwością ograły Chrobrego. I w sobotę potwierdziły się słowa rozgrywającego ekipy trenera Ryszarda Skutnika, a pierwsza połowa zakończyła się niespodziewaną wygraną głogowian.

Bądź na bieżąco. Polub nas na Facebooku!

Na szczęście po przerwie puławianie pokazali próbkę swoich umiejętności i wywieźli z Dolnego Śląska zaliczkę pięciu bramek przed rewanżem we własnej hali. W przerwie meczu musiało być gorąco w szatni puławskiej drużyny, bowiem po 30 minutach Azoty przegrywały 12:15. W grze gości szwankowały obrona oraz skuteczność. Kilka razy w dogodnych pozycjach rzutowych puławianie prze- grali pojedynek z bramkarzem Chrobrego Michałem Kapelą. - Gdyby Puławy wykorzystały czyste pozycje rzutowe, to już po pierwszej połowie wynik mógłby być korzystny dla nich - nie ukrywał trener gospodarzy Piotr Zembrzuski.

Po wznowieniu gry zawodnicy Azotów od razu zabrali się za odrabianie strat i po kilku minutach był już remis 16:16, a chwilę później goście odzyskali prowadzenie. Stracili je jeszcze tylko raz, na krótką chwilę, gdy Chrobry wyrównał na 18:18.

Potem już puławianie zaczęli „odjeżdżać” gospodarzom. Szybko odskoczyli na pięć trafień i z taką przewagą zakończyli spotkanie. W tym sezonie ZPRP zmienił zasady rozgrywania ćwierćfinałów i zespoły nie grają już do dwóch zwycięstw, a rozgrywają dwumecz, z którego awansuje drużyna z lepszym bilansem. Drugi mecz Azoty zagrają we własnej hali, w środę o godz. 18.

Jeśli rewanż zakończy się po ich myśli, to znajdą się w strefie medalowej, a w pół- finale ich rywalem będzie zapewne Orlen Wisła Płock, która w pierwszym meczu 1/4 wygrała w Zabrzu 32:39.

W pozostałych parach Vive Tauron Kielce wygrał w Lubinie z Zagłębiem 40:25, a KPR Legionowo u siebie z MMTS Kwidzyn 26:22.

Chrobry Głogów 27 (15) - Azoty Puławy 32 (12)

Chrobry: Kapela, Stachera - Płócienniczak 5, Sadowski 3, Babicz 3, Sobut 3, Biegaj 2, Kandora 2, Kubała 2, Jurecki 2, Świtała 2, Miszka 1, Bąk 1, Tylutki 1. Kary: 6 min. Trener: Piotr Zembrzuski
Azoty: Bogdnov, Zapora - Masłowski 7, Kubisztal 5, Petrovsky, 4, Orzechowski 4, Krajewski 4, Prce 3, Sobol 3, Przybylski 2, Skrabania, Grzelak, Kowalczyk, Śliwiński. Kary: 4 min. Trener: Ryszard Skutnik
Sędziowali: Andrzej Gratunik i Mariusz Wołowic (Zielona Góra); Widzów: 1200