Mężczyzna był poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Rykach

Fot. Archiwum (© redakcja)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

45-letni mężczyzna zmarł w poniedziałek rano w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych komendy policji w Rykach. Sprawę bada prokuratura.

Mężczyzna był poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Rykach. Został zatrzymany w niedzielę po południu podczas interwencji w jednym z domów w powiecie ryckim. Po zatrzymaniu badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został przewieziony do szpitala na badania, gdzie lekarz nie stwierdził przeciwwskazań do umieszczenia go w pomieszczeniu dla zatrzymanych.
45-latek został umieszczony w monitorowanej celi. – W poniedziałek ok. godz. 5.30 policjant pełniący funkcję pomocnika dyżurnego na monitoringu spostrzegł dziwne zachowanie zatrzymanego, który po chwili położył się na podłodze pomieszczenia – informuje mł. asp. Marek Niedbalski z policji w Rykach.
– Gdy funkcjonariusz stwierdził, że u mężczyzny zanika oddech i puls, powiadomił dyżurnego o konieczności wezwania pogotowia ratunkowego, a sam przystąpił do udzielania pomocy prowadząc masaż serca do chwili przybycia karetki - dodaje.
Akcja reanimacyjna prowadzona przez zespół karetki pogotowia trwała ok. 45 min. Nie przyniosła jednak rezultatu. Ok. godz. 6.30 lekarz ze szpitala w Rykach stwierdził zgon mężczyzny z powodu nagłego zatrzymania akcji serca.
Sprawę bada prokuratura. – Na miejscu czynności wykonywane były pod nadzorem Prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Rykach – wyjaśnia Niedbalski. – Na polecenie prokuratora ciało zmarłego zostało przewiezione na sekcję do Zakładu Medycyny Sądowej w Lublinie.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: