(© Wojtek Antosz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Starosta Puław wydał decyzję zatwierdzającą kolejny wniosek o pozwolenie na budowę sklepu Brico Depot w Puławach. Dla zespołu liczącego około 100 pracowników oznacza to zakończenie okresu, w którym, z przyczyn niezależnych od firmy, nie mogli oni rozpocząć wykonywania swoich obowiązków w nowej inwestycji.

Potwierdzenie przez Starostwo Puławskie możliwości dokończenia przez inwestora budowy sklepu Brico Depot w Puławach oparte jest o decyzję Wojewódzkiego Sadu Administracyjnego, Naczelnego Sadu Administracyjnego oraz Samorządowego Kolegium Odwoławczego, które stwierdziły, że inwestycja, została zaprojektowana zgodnie z prawem i zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

„Puławy są obecnie jednym z 20 miejsc, gdzie prowadzony jest rozwój naszej sieci. Jest to jedyne miasto w Polsce, w którym spotkaliśmy się z utrudnieniami ze strony przedstawicieli Urzędu Miasta.” – wyjaśnia Rafał Bochenek, dyrektor ds. Rozwoju Castorama Polska Sp. z o.o. – Najważniejsze jest jednak to, że mimo przeciwności inwestycja zostanie ukończona, a Puławianie, zgodnie z oczekiwaniami, będą mogli zaopatrywać się w materiały budowlane oferowane w atrakcyjnych cenach.

Jednocześnie kolejne zastrzeżenia składane przez Prezydenta Miasta Puławy w tej sprawie zostały uznane za bezpodstawne i nie wnoszące nic nowego, a sam Prezydent został uznany za podmiot niebędący stroną w tej sprawie.

Prezydent Janusz Grobel w natłoku czwartkowych obowiązków nie znalazł czau aby odnieść się do tej decyzji.Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

pipiripi (gość)

to jest jawne przycinanie w ptaka z tymi powierzchniami magazynowymi i salami sprzedaży. to jakieś chore definicje. Jestem za tym by tego typu obiekty budowane były poza miastem.Dlatego czekam na LEROY MERLIN w miejscu, które jest najlepsze dla takich składów.

tommy (gość)

Jest to jedyne miasto w Polsce, w którym spotkaliśmy się z utrudnieniami ze strony przedstawicieli Urzędu Miasta.” – dziwnym trafem TESCO nie spotkało się z żadnymi utrudnieniami, wręcz przeciwnie, zachwalali UM o czym mogliśmy czytać w TYGODNIKU POWIŚLA. Dlaczego nie chciał Pan lokować SKŁADU powtarzam S K Ł A D U a nie sklepu (www.bricodepot.pl - SKŁAD REMONTOWO-BUDOWLANY) na obrzeżach?Dziś każdy - nawet mieszkańcy Pułąwy maja samochody i każdy wie, gdzie kupuje się tego typu tyowary w dużych miastach - na obrzeżach. Cegieł, drzwi, itp nie kupuje się codzień jak bułek w Kauflandzie, więc dlaczego tu? Ciekawi mnie tylko co powie nadzór budowlany jeśli w tych rzekomych MAGAZYNACH będzie można kupowac towary. Liczę, ze skutecznie zadziała.