(© archiwum Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Od przyszłego miesiąca do stolicy dojedziemy koleją kilka minut szybciej niż obecnie. Kolejarze powoli kończą remont torów między Puławami a Nałęczowem. Jednak na rewolucje w rozkładzie nie ma co liczyć. Dopiero w przyszłym roku ta podróż może być krótsza. Ale niewiele, bo tylko o 10 minut.

- Do końca listopada skończymy remont. Wówczas pociągi między Puławami a Nałęczowem będą mogły jeździć z prędkością 120 km/h - wyjaśnia Lech Olszewski, z-ca dyr. Lubelskiego Zakładu Linii Kolejowych.

Jak mówi, teraz podróż do stolicy zajmuje od 2,15 do 2,20 godziny plus ewentualne opóźnienia związane z przeprowadzanym remontem. - Od grudnia utrudnień nie będzie a pociągi będą docierały do stolicy 2-3 minuty szybciej - wyjaśnia.

Dlatego w nowym rozkładzie jazdy, który wejdzie w życie 11 grudnia, nie będzie żadnych rewolucji związanych z kursowania składów.

- Planujemy takie działania na przyszły rok. W dużej mierze będzie to zależało też od przewoźników, bo to oni muszą podstawić lokomotywy, które będą rozwijały prędkości do 140 km/h. Dzięki temu możliwe, że od czerwca trasa skróci się o 10 minut - mówi dyr. Olszewski.

Jego zdaniem to maksymalny czas o jaki można przyspieszyć podróż do stolicy przy obecnej infrastrukturze kolejowej.

Nowe rozkłady
PKP_Intercity udostępniło już wstępną wersję grudniowych rozkładów jazdy.
Zaczną obowiązywać od 11 grudnia. Można się z nimi zapoznać na stronie internetowej www.intercity.pl.Nasze serwisy:
Repertuar lubelskich kin
Lubelski informator miejski
Kronika policyjna Lubelszczyzny
Z przymrużeniem oka


Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!