(© Karolina Misztal)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Szkoła nauki jazdy „Władcy Dróg” z Lublina ponownie okazała się najlepsza. Zdawalność w tym ośrodku w I półroczu 2016 r. wyniosła ponad 53 proc. Na pierwszych pięć miejsc w rankingu trzy ostatnie zajmują puławskie ośrodki szkolenia kierowców: OSK Paweł Szczypa, OSK Jarosław Sulej oraz OSK Cezary Lipski

„Władcy Dróg” po raz kolejny zwyciężyli w rankingu opublikowanym przez lubelski WORD. Za pierwszym podejściem prawo jazdy na kat. B zdało w tej szkole 53,73 proc. kursantów. W 2015 roku „Władcy Dróg” również byli najlepsi, jednak zdawalność w tym ośrodku była wówczas o ponad 5 proc. wyższa.

Trochę niższą zdawalność egzaminu niż zwycięzcy, bo 51,97 proc., mieli w tym roku kursanci z OSK Marek Osior. - W najlepszej piątce są też OSK Paweł Szczypa, OSK Jarosław Sulej oraz OSK Cezary Lipski - wylicza Artur Banaszkiewicz, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie. Ostatnie trzy szkoły mieszczą się właśnie w Puławach. Odstetek zdawalności egzaminów na prawo jazdy tam wynosi odpowiednio 50,42%, 45,56% oraz 44,84%

Od kilku lat w czołówce plasują się te same ośrodki. - To zasługa przede wszystkim instruktorów, ich podejścia do szkolenia i pomocy kursantom. W wielu szkołach istnieje niezbyt chlubna praktyka, że za każdym razem kursant jeździ z innym instruktorem. To nienajlepiej wpływa na jego postępy w nauce - ocenia Piotr Wołowiec, kierownik Wydziału Egzaminowania w lubelskim WORD.

Na drugim końcu rankingu znajdują się szkoły z całego województwa z najniższym współczynnikiem zdawalności.
Są to ośrodki: OSK Profit, Lektor, Szkoła Nauki Jazdy - Zdzisław Mazurek, Auto-Szkoła RONDO i OSK Tomrex. Najsłabszy ośrodek zanotował jedynie 18,97-procentową zdawalność.

WORD w Lublinie dysponuje także wynikami zdawalności wszystkich kursantów z województwa. Egzamin praktyczny na kategorię B. w pierwszych 6. miesiącach roku pozytywnie zdało 31,62 proc. Egzamin teoretyczny za pierwszym podejściem zdało natomiast 54,51 proc.

- Zdawalność egzaminu praktycznego jest na tym samym poziomie co rok temu, o kilka procent poprawiła się zdawalność „teorii”. Ma to związek z opublikowaniem na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych części pytań do egzaminu - tłumaczy Wołowiec.


Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!