Puławy: Rusza akcja straży "Wspólnie dbamy o bezpieczeństwo"

Puławy: Rusza akcja straży "Wspólnie dbamy o bezpieczeństwo" (© WA)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Puławska Państwowa Straż Pożarna rozpoczyna akcję "Wspólnie dbamy o bezpieczeństwo", inicjatywa skierowana jest do młodzież ze szkół leżących na terenie powiatu.

- Podstawowym celem akcji jest przygotowanie dzieci do bezpiecznego spędzania czasu w domu i poza domem oraz ukształtowanie właściwych nawyków związanych z bezpieczeństwem i sposobami szybkiego reagowania na zagrożenia, a także utrwalanie prospołecznych postaw wśród uczniów i wzbudzenie u dzieci zaufania do przedstawicieli służb sfery bezpieczeństwa – tj. straży pożarnej - wyjaśnia Krzysztof Morawski, rzecznik prasowy puławskiej straży pożarnej.

Sposobem na osiągnięcie tego celu ma być cykl spotkań strażaków z dziećmi i młodzieżą w placówkach oświatowych oraz finalny festyn podsumowującym podjęte w ramach akcji działania. Akcja wstępnie obejmuje 17 placówek oświatowych z terenu powiatu puławskiego. Łącznie z programu skorzysta kilka tysięcy dzieci.

Początek akcji w najbliższy poniedziałek (8 kwietnia) o godz. 8:55 w Szkole Podstawowej nr 11 w Puławach i o godz. 9:40 w Gimnazjum nr 3 w Puławach.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!