Puławy: Rusza akcja straży "Wspólnie dbamy o bezpieczeństwo"

Puławska Państwowa Straż Pożarna rozpoczyna akcję "Wspólnie dbamy o bezpieczeństwo", inicjatywa skierowana jest do młodzież ze szkół leżących na terenie powiatu.

Puławy: Rusza akcja straży "Wspólnie dbamy o bezpieczeństwo"
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

Puławy: Rusza akcja straży "Wspólnie dbamy o bezpieczeństwo" (© WA)

- Podstawowym celem akcji jest przygotowanie dzieci do bezpiecznego spędzania czasu w domu i poza domem oraz ukształtowanie właściwych nawyków związanych z bezpieczeństwem i sposobami szybkiego reagowania na zagrożenia, a także utrwalanie prospołecznych postaw wśród uczniów i wzbudzenie u dzieci zaufania do przedstawicieli służb sfery bezpieczeństwa – tj. straży pożarnej - wyjaśnia Krzysztof Morawski, rzecznik prasowy puławskiej straży pożarnej.

Sposobem na osiągnięcie tego celu ma być cykl spotkań strażaków z dziećmi i młodzieżą w placówkach oświatowych oraz finalny festyn podsumowującym podjęte w ramach akcji działania. Akcja wstępnie obejmuje 17 placówek oświatowych z terenu powiatu puławskiego. Łącznie z programu skorzysta kilka tysięcy dzieci.

Początek akcji w najbliższy poniedziałek (8 kwietnia) o godz. 8:55 w Szkole Podstawowej nr 11 w Puławach i o godz. 9:40 w Gimnazjum nr 3 w Puławach.

Komentarze (0)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię