Powiatowy Dzień Kultury w Puławach

Powiatowy Dzień Kultury w Puławach odbędzie się w najbliższą sobotę w Puławskim Ośrodku Kultury Dom Chemika. Jak co roku wręczone zostaną nagrody starosty puławskiego dla osób i instytucji wyróżniających się w dziedzinie kultury.

Powiatowy Dzień Kultury w Puławach
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

Powiatowy Dzień Kultury w Puławach (© Starsotwo Powiatowe)

W programie tegorocznego święta kultury przewidziano koncert laureatów dorocznych nagród w dziedzinie kultury, koncert młodzieży z Państwowej Szkoły Muzycznej w Puławach oraz wręczenie dorocznych nagród w dziedzinie kultury. Ponadto będą miały miejsce okolicznościowe wystawy i działania towarzyszące w tym m.in.: wystawa z pleneru fotograficznego: fotografia ojczysta pt. "Czas dojrzewającego chleba".

Wręczenie nagród w ramach Powiatowego Dnia Kultury nastąpi dopiero w sobotę, a my poniżej prezentujemy listę tych, którzy otrzymają je w tym roku:

Lista laureatów dorocznej nagrody w dziedzinie kultury:

Magdalena Cencek
Marzena Romańczuk
Martyna Korzeniowska
Marek Teper
Katarzyna Wójcik
Ryszard Stępień
Kazimierz Kotliński
Koło Gospodyń Wiejskich w Bronisławce
Zespół Śpiewaczy Śniadowianki
Leokadia Krystyna Ziarek
Jerzy Jabłonka
Robert Hózman Mirza Sulkiewicz
Aleksandra Zdunek
Piotr Osiak
Aleksandra Łodzinska
Andrzej Rotmański
Lucyna Łagowska
Amadeusz Górski
Patrycja Monika Górska
Towarzystwo Przyjaciół Gołębia
Marian Stankiewicz
Gminna Orkiestra Dęta w Kurowie
Kabaret pod Wydrwigroszem
Manager Zespołu Dziady Kazimierskie: Joanna Stefańska
Jolanta Wawer
Lidia Norenberg-Gorzelska
Specjalne wyróżnienie: Marianna Król
∨ Czytaj dalej

Więcej na temat

Komentarze (8)

avatar
avatar
no (gość)

A podpisywanie nagród przed zaproszonymi gośćmi przy scenie? Hasło "proszę podpisywać nagrody bo nasza księgowa jest bardzo drobiazgowa"- czy gdziekolwiek widzieliście kwitowanie nagród? A kwituje się je, ale w sposób niewidoczny na publiczności i zaproszonych gości. I nie wstydzę się podpisać- N. Ochal. Byłam na tej imprezie trzeci raz z rzędu. I organizatorzy nie umieją wyciągać wniosków, niczego się nie uczą. Na wystawach było super, na scenie podczas występów laureatów też, szkoda tylko, że na sali pustki a większość ludzi przy stoiskach wystawienniczych.....

avatar
no (gość)

Proszę spytać Zbyszka Kozaka jak się czuł....Najpierw wyczytują Zbigniewa, potem p. Wenerski mówi o Zygmuncie, potem znów o Zbigniewie.... A on biedny wchodził na scenę, schodził z niej, znów wchodził... Proszę spytać chłopaczka, dla którego zabrakło nagrody o jego uczucia..... A spowodowane to było wręczeniem dwóch nagród jednej dziewczynce. Gwoli ścisłości, to bacznie obserwowałam i podwójne nagrody wręczyli dwóm dziewczynkom i dwóch chłopców było bez nagrody. Tylko wręczający (nie zapamiętałam kto to był) podszedł, z odłożonych przez nagrodzone dzieci nagród zabrał plecak i wręczył go jednemu z chłopców. Słyszałam komentarz jednej z matek siedzącej przede mną. Nie nadaje się do cytowania. Jak wyczytywali kogoś do nagrody, to znajomi biegli na stoisko z wołaniem" chodź szybko, wołają cię na scenę!". A pustki na sali też wymyśliłam? A "lałureaci i ałutorzy" wzbudzali po prostu śmiech na sali. Dla jasności- nie LAUREACI i AUTORZY, ci zbierali zasłużone brawa.

avatar
Mieszkaniec powiatu (gość) no

Na przyszłość proszę baczniej obserwować przebieg wręczania nagród, ewentualnie zdobyć wiadomości u źródła, zwłaszcza jeśli chce się dzielić tymi informacjamii z innymi. Było dwóch panów Kozaków, wyczytany został właściwy, tj. p. Zbyszek którego praca została zakwalifikowana do nagrody. Jednak po nagrodę zgłosił się również Dyrektor GOK, na terenie którego mieszka drugi p. Kozak, myśląc, że konferansjerzy źle odczytali imię. Stąd dalsze zamieszanie... Nie zauważyłem obcesowego traktowania kogokolwiek. Ale może się mylę i widziałem jakoś inaczej? W moim odczuciu i wielu innych osób całość imprezy przebiegła ładnie. Oczywiście zawsze można mieć jakieś uwagi, ale w tym wypadku wg mnie było naprawdę w porządku, zwłaszcza że zakres przedsięwzięcia był duży.

avatar
Mieszkaniec powiatu (gość)

Proponuję podpisać się pod tak kategoryczną opinią. Może wtedy byłaby bardziej szczera i obiektywna? Skrywać się i wypisywać krzywdzące opinie w ten sposób jest bardzo łatwo.

avatar
no (gość) puławiak

ze środowiska bezpartyjnego. Nie po imieniu a "p. Agata" i "p. Andrzej". Nie kąsam tylko piszę prawdę. Nie szukam na siłę. W którym miejscu napisałam nieprawdę? Że na sali pustki? w moim rzędzie siedziało może 5 osób, w innych nie było lepiej. Byłam od 14 do 17.
Że Zbyszka Kozaka potraktowali delikatnie mówiąc obcesowo? (akurat jego znam po imieniu).
Sama p. Agata zwróciła się do starosty przez mikrofon, że muszą zmienić formułę bo ta się nie sprawdza. Tak było? Jak napisałam- wystawy i uczestnicy super. A organizatorzy niech sie uczą chociażby od laureatów: Gminy Puławy, Marka Tepera czy Jerzego Jabłonki, jak się organizuje imprezy! Każdy może mieć swoje zdanie. Ja rozmawiałam z kilkunastoma osobami i odczucia wszystkich były podobne.

avatar
puławiak (gość)

a mnie się podobało, może nie było rewelacyjnie ale było dobrze, owszem były jakieś niedociągnięcia, a jak ktoś chce to zawsze na siłę coś znajdzie, a Ty gościu z jakiego środowiska partyjnego jesteś...? skoro znasz wszystkich po imieniu? opozycja czy żmija kąsająca po kostkach???

avatar
no (gość)

Byłam. Wystawcy, uczestnicy, nagrodzeni- super i szczere gratulacje. Organizatorzy- pała!!! 1. na sali pustki, bo większość ludzi na stoiskach. Najpierw występy a potem taśma wręczania nagród i nuda- można było poprzeplatać: nagrody w jednej kategorii i występy w danej kategorii. 2. Zamieszanie z wręczaniem nagród zwłaszcza żenujący przypadek p. Zbigniewa Kozaka, który wywołany na scenę został z niej wyproszony, potem znów wywołany. 3. kolejna żenująca wpadka to bałagan z wręczaniem nagród i chłopaczek został bez nagrody. 4. Żałosne wręcz podpisywanie nagród przy stoliku pod sceną, jakby ie można było laureatów wyprowadzać za kulisy, tam podpisy i spoko. 5. Fatalni prowadzący- p. Agata zwracająca się publicznie do swojego szefa że na przyszły rok muszą zmienić formułę, a p. Andrzej z wadą wymowy, nie umiejący poprawnie przeczytać tego co ma napisane, aż bolało jego "lałureat" i"ałutor". Dla prowadzących ważniejsi byli zaproszeni goście i organizatorzy niż "lałureaci". Żal, że imprezę która może wspaniale promować kulturę powiatu, robią ludzie nie mający pojęcia o kulturze osobistej..... I jest to odczucie nie tylko moje, ale większości obecnych, z którymi rozmawiałam.

avatar
krzysio (gość)

Nagrody wręczone. Dostał m.in. nasz prezes OSP Skoki-Borowa - Marek Teper. Gratulujemy!! Więcej na www.wies-skoki.cba.pl

Wybierz kategorię