W Nałęczowie odbył się XXXIV Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych Ochotniczych Straży Pożarnych. Nad wydarzeniem honorowy patronat objął marszałek województwa lubelskiego. W zmaganiach wzięło udział 10 orkiestr z regionu.

Wszystkie orkiestry biorące udział w przeglądzie otrzymały puchary, dyplomy i nagrody pieniężne ufundowane przez Zarząd Województwa Lubelskiego, Burmistrza Nałęczowa, Starostę Puławskiego oraz Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Lublinie.

Decyzją jury grę w marszu najlepiej wykonała Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubartowie. Za najlepszego kapelmistrza-dyrygenta przeglądu jury uznało Andrzeja Zarębę z Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubartowie. Najmłodszym muzykiem przeglądu okazał się Antoni Gierulski z Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Milanowie, grający na trąbce.

Podczas przeglądu w uznaniu szczególnych zasług dla upowszechniania i krzewienia kultury muzycznej w ruchu amatorskim orkiestr strażackich, za bogaty dorobek artystyczny oraz za aktywną działalność społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej medalami zostali odznaczeni:

Złotym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa – dyrygent Piotr Gierulski,
Srebrnym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa – dyrygent Wojciech Durak,
Brązowym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa – dyrygent Andrzej Zaręba i Paweł Chodór
oraz Bartosz Dąbrowski i Izabela Mazurek.

Medale wręczyli: Marian Starownik Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Lublinie oraz st. bryg. Szczepan Goławski Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Podczas przeglądu orkiestr imprezą towarzyszącą był Festiwal „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski” organizowany przez Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, w którym udział wzięło kilkudziesięciu wystawców z województwa podkarpackiego, podlaskiego i lubelskiego.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!