Konrad Czerniak zajął drugie miejsce podczas Pucharu Świata

szupti
Konrad Czerniak wywalczył drugie miejsce na 100 m stylem dowolnym podczas Pucharu Świata w pływaniu.

Konrad Czerniak (Wisła Puławy) zajął w środę drugą lokatę w finale na dystansie 100 m stylem dowolnym podczas pierwszego dnia pływackiego Pucharu Świata, który jest rozgrywany w stolicy Kataru Doha. Puławianin uzyskał rezultat 46,52, poprawiając o 0,11 sekundy rekord życiowy.

W konkurencji tej triumfował Chad Le Clos z Republiki Południowej Afryki (46,29), a trzeci był reprezentant Niemiec Steffen Deibler (47,22).

Ponadto Konrad Czerniak wywalczył w środę piątą pozycję w finale na dystansie 50 m motylkiem, uzyskując czas 23,01. Triumfował Chad Le Clos (22,17), drugi był Tom Shields z USA (22,63), natomiast trzeci Roland Schoeman z RPA (22,69).

W Pucharze Świata zawodnik zarabia za każde miejsce na podium. Za zwycięstwo triumfatorzy dostają 1500 dolarów, natomiast za kolejne miejsca na podium 1000 i 500 dolarów.