Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Inwestorzy chcą budować w Puławach i w powiecie

Hanna Bednarzewska
Budowa na rogu ul. Grabskiego i Fieldorfa Nila
Budowa na rogu ul. Grabskiego i Fieldorfa Nila Hanna Bednarzewska
W Puławach przybywa nowych obiektów usługowych. W ciągu kilku ostatnich lat na korzyść zmieniły się np. okolice ul. Dęblińskiej. Zaniedbane dotąd tereny są systematycznie porządkowane. Najnowszym przedsięwzięciem, realizowanym w miejscu starej stacji paliw, jest centrum kontroli pojazdów i samoobsługowa myjnia samochodowa. Inwestorem jest warszawska spółka Petrorad.

Nowe budowle powstają lub powstaną także w innych rejonach miasta. Wydział Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Puławach wydał decyzję dotyczącą pozwolenia na budowę przy ul. Krańcowej kompleksu innowacyjno-naukowego dla Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa. IUNG ubiega się o unijne dotacje na budowę obiektu. Obecnie czeka na rozstrzygnięcie konkursu. Obiekt powstanie na blisko 3-hektarowej działce za hotelem, teraz zajętej pod szklarnie instytutu. Powierzchnia zabudowy to około 2120 mkw.

Swój wygląd zmienią także korty tenisowe należące do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. MOSiR chce je zmodernizować. Zgodnie z planem powstanie tu nowoczesny budynek zaplecza. Dwa korty zostaną zadaszone.

Na terenie byłej jednostki wojskowej, na rogu ul. Grabskiego i Fieldorfa Nila, powstaje budynek mieszkalno-usługowy. A od strony ul. Filtrowej ma stanąć galeria o powierzchni handlowej powyżej 6 tys. mkw. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego ogranicza ją jednak do 2 tys. mkw. Inwestor złożył więc wniosek do Urzędu Miasta o zmianę planu. Inwestorzy budujący kilka lat temu na terenie byłej jednostki skorzystali na tym, że nie miał on planów zagospodarowania. Tak więc supermarkety Kaufland, Carrefour i Galeria Zielona nie musiały się stosować do ograniczeń.

Kryzys nie ma wpływu na inwestowanie w powiecie. - Ruch, jeśli chodzi o budownictwo mieszkaniowe, utrzymuje się na tym samym poziomie co w ubiegłym roku - mówi Bogusław Skocz, kierownik Wydziału Architektury i Budownictwa w starostwie. W ubiegłym roku wydano około 1000 pozwoleń na różne inwestycje. Połowa z nich to budownictwo jednorodzinne.

Atrakcyjnym terenem są kamieniołomy w Kazimierzu Dolnym. Teren jednak leży w gestii konserwatora zabytków, który ma wymogi co do wyglądu i wielkości inwestycji.


Nasze serwisy:
Kronika policyjna Lubelszczyzny
Repertuar lubelskich kin
Lubelski informator miejski
Z przymrużeniem oka

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pulawy.naszemiasto.pl Nasze Miasto