Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bolesławiec: Elektros oficjalnie otwarty

JU
fot. UM Bolesławiec
17 kwietnia 2012 r. na terenie Podstrefy Bolesławiec Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park” nastąpiło uroczyste otwarcie nowego zakładu przedsiębiorstwa "Elektros". Firma została założona w 1985 r. i zatrudnia ok. 20 osób.

- Od 27 lat nieprzerwanie funkcjonujmy w Bolesławcu, prowadząc działalność w branży elektrotechnicznej – informuje prezes zarządu spółki "Elektros" Stanisław Stankiewicz. - W 2010 r. podjęliśmy decyzję o rozwoju firmy i kontynuacji działalności na obszarze specjalnej strefy ekonomicznej, we wrześniu otrzymaliśmy zezwolenie na prowadzenie działalności w strefie i podpisaliśmy akt notarialny - Spółka Elektros jest firmą rodzinną, w której planuje się, iż docelowo zatrudnienie znajdzie ok. 50 osób.

- Cieszę się, że już druga lokalna firma zainwestowała w strefie, ponieważ lokalni inwestorzy są dowodem, że strefy ekonomiczne nie są stworzone tylko dla dużego, obcego kapitału – powiedział podczas uroczystości otwarcia prezydent Bolesławca Piotr Roman, gratulując również dotychczasowych osiągnięć oraz życząc dalszego dynamicznego rozwoju firmy właścicielom i wszystkim pracownikom Elektrosa.

Na obszarze Podstrefy Bolesławiec WSSE „Invest-Park” zainwestowały już cztery firmy produkcyjne: Hoerbiger Automotive Poland – szwajcarski inwestor produkujący podzespoły dla przemysłu motoryzacyjnego, Guardian – inwestor amerykański produkujący elementy z tworzyw sztucznych dla przemysłu motoryzacyjnego oraz lokalne firmy „Lesław Sacher – Obróbka Skrawaniem Metalu” i spółka „Elektros”.

Łącznie zakłady zajęły ponad 14 ha bolesławieckiej strefy. Do zagospodarowania pozostało jeszcze około 22 ha terenów objętych statusem specjalnej strefy ekonomicznej i 32 ha, które nie są jeszcze włączone do obszaru podstrefy.

Inwestorzy, którzy zdecydują się zainwestować na obszarze specjalnej strefy ekonomicznej mogą liczyć na zwolnienia podatkowe sięgające w przypadku małych przedsiębiorstw 60%, średnich 50% i dużych zakładów 40% nakładów inwestycyjnych. Zasady zwolnienia podatkowego określone są w zezwoleniu na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie objętym specjalną strefą ekonomiczną, które otrzymuje inwestor po podjęciu decyzji o inwestowaniu w strefie. Inwestorzy lokalizujący inwestycje w Bolesławcu mogą liczyć na zwolnienia z podatków lokalnych (podatek od nieruchomości). Zwolnienia podatkowe dla przedsiębiorców określają uchwały Rady Miasta Bolesławiec – o pomocy de minimis i pomocy regionalnej. W przypadku pomocy de minimis zwolnienie podatkowe przedsiębiorca może uzyskać po utworzeniu już 5 nowych miejsc pracy. W przypadku pomocy regionalnej uzyskanie zwolnienia z podatku od nieruchomości uwarunkowane jest poniesieniem nakładów inwestycyjnych w wysokości przynajmniej 500 000 zł lub utworzeniu przynajmniej 20 nowych miejsc pracy. Poniesienie nakładów w wyższej wysokości lub utworzenie większej ilości miejsc pracy niż minimalna powoduje wydłużenie okresu zwolnienia podatkowego.

Informuje Agnieszka Gergont - rzecznik prasowy UM

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dolnoslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto