(© archiwum Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dzieci i młodzież, które podczas ferii zimowych zostaną w Puławach mogą skorzystać z bogatej oferty przygotowanej przez Dom Chemika, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Bibliotekę Miejską i jej filie.

Ferie zainauguruje koncert z cyklu Garmażerka w Domu Chemika. Wystąpią zespoły: Sklepmaster i Incarnal. W czasie ferii będą się też tam odbywały warsztaty: teatralne, kuglarskie, graficzne, taneczne, sztuk walki, historyczne, wokalne. Podczas warsztatów sztuki ludowej chętni zapoznają z twórczością ludową z rejonu pow. puławskiego. Będzie też bal karnawałowy dla najmłodszych, spektakle kabaretowe oraz filmy dla najmłodszych.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował ferie nasportowo. W wybrane dni dodyspozycji dzieci i młodzieży będzie kryta pływalnia przy ul. Partyzantów oraz sala gier. 18 lutego rozegrany zostanie turniej koszykówki, a 20 lutego piłki nożnej. Na 16 i 24 lutego zaplanowano zawody narciarskie na stoku w Parchatce. 14 i 19 lutego w parku książąt Czartoryskich odbędą się zawody saneczkarskie.

W sali ZSO im. Komisji Edukacji Narodowej rozegrane zostaną turnieje tenisa stołowego.

Zajęcia na siłowni przy ul. Niemcewicza proponuje Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej. Do dyspozycji jest też wypożyczalnia sprzętu sportowego.

Bogaty program zajęć na czas ferii przygotowała też Biblioteka Miejska przy ul .Głębokiej i jej filie na terenie miasta. Każda placówka proponuje co innego. Zajęcia są inspirowane bohaterami popularnych książek.

Biblioteka Miejska przy ul. Głębokiej proponuje magiczne ferie z Harrym Potterem.

Na Ferie z Muminkami, zajęcia plastyczne i gry edukacyjne zaprasza filia nr 2 przy ul Sienkiewicza.

Filia nr 3 przy ul. Eustachiewicza przygotowała zajęcia edukacyjne, związane z poznawaniem egzotycznych krajów, roślin, zwierząt, ptaków oraz istot żyjących w morzu.

Filia biblioteczna nr 4 przy ul. Włostowickiej poprowadzi ferie w Smokolandii. Będzie głośne czytanie książek, zajęcia plastyczne, gry i zagadki oraz bajki o smokach.

Fila nr 5 przy ul. Legionu Puławskiego przygotowała ferie z filmem i zabawy dla najmłodszych.

Filia nr 7 przy ul. 6 Sierpnia zaprasza na ferie inspirowane twórczością Juliana Tuwima, a także spotkania z puławskimi podróżniczkami Kamilą Naporą i Krystyną Budzyńską, które opowiedzą o Chinach, Katarze, Mongolii, Gruzji i Armenii.


Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!