(© Galeria Zielona)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dom Chemika, puławska Straż Pożarna, a także Muzeum Czartoryskich i Galeria Zielona przygotowują atrakcje dla dzieci z okazji ich święta.

Najbliższy piątek 1 czerwca obchodzony jest w naszym kraju jako Dzień Dziecka, a zatem wyjątkowe święto najmłodszych. Z tej okazji będzie można wziąć udział w kilku specjalnych wydarzeniach przygotowanych z myślą o dzieciach z naszego miasta i okolic.

Dom Chemika:

- W czwartek 31 maja o godz. 10.00 w małej sali teatralnej (s. 37) Teatr Lalek "Muchomor" ponownie wystawi swoją najnowszą bajkę pt. "O pyskatej Małgorzacie i diable Rokicie". Teraz nadarza się podwójna okazja, aby ci, którzy nie widzieli jeszcze tej bajki mogli ją zobaczyć. Przedstawienie to, które zostało wyreżyserowane przez Grażynę Idzik-Dominiak na podstawie podania ludowego, będzie można też obejrzeć w niedzielę 3 czerwca o godz. 16.00, również w małej sali teatralnej. Wstęp na bajkę 4 zł.

- 1 czerwca Filmowy Dzień Dziecka, czyli projekcję filmu-niespodzianki dedykowanego specjalnie dla dzieci. Seans rozpocznie się o godz. 12.00 na małej sali teatralnej. Wstęp na projekcję jest wolny.

Po filmie odbędzie się otwarcie wystawy plastycznej, haftów, prac w technikach komputerowych i fotografii. Będzie to wystawa wyjątkowa, gdyż wszystkie prace na niej eksponowane zostały wykonane przez dzieci i młodzież z Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Puławach. Wystawa nosi nazwę "Mała Galeria Małych Artystów"

Państwowa Straż Pożarna:

- Wzorem lat ubiegłych, również w tym roku strażacy z okazji „Dnia Dziecka” przygotowali atrakcje dla najmłodszych mieszkańców Puław i okolic.
W ramach pokazów strażacy zaprezentują sprzęt pożarniczy, zasady jego działania oraz omówią techniki posługiwania się min. Serdecznie zapraszamy przedszkolaki, młodzież szkolną oraz miłośników i sympatyków pożarnictwa 1 czerwca b.r. o godz. 10.00 na błonia przy ul. Słowackiego w Puławach - wyjaśnia Krzysztof Morawski z puławskiej straży pożarnej.

Muzeum Czartoryskich:

1 czerwca po długiej przerwie muzeum ponownie otworzy swoje drzwi dla zwiedzających. Tego dnia od 9:00 do 17:00 wszystkie osoby do 18 roku życia będą mogły za darmo obejrzeć przygotowaną ekspozycję. Pojawią się w niej nowe eksponaty do tej pory nie dostępne dla zwiedzających.

Galeria Zielona:

- Dzień dziecka w Galerii Zielona organizujemy w sobotę 2 czerwca. Początek imprezy zaplanowaliśmy na godz. 12.00. Na parterze oraz na II piętrze Galerii Zielona będzie można pobawić się w nadmuchiwanym placu zabaw, pograć w kręgle plenerowe czy rzutki. Wszystkie dzieci będą mogły pomalować sobie buźki. W trakcie imprezy wystąpi Teatr Jasny a magik wyczaruje z baloników różne zwierzątka. Nie zabraknie też gier i konkursów dla dzieci - wyjaśnia Paweł Nocek, z Galerii. Wszystkie atrakcje będą darmowe. Wspólna zabawa potrwa do godz. 19.00

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!