Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Błonia w Puławach czekają na zagospodarowanie

Hanna Bednarzewska
Inspiracje dla zagospodarowania puławskich błoni
Inspiracje dla zagospodarowania puławskich błoni UM Puławy
Miasto ogłosiło konsultacje społeczne w sprawie zagospodarowania puławskich błoni.

Puławskie błonia to teren leżący między ul. Lubelską, Słowackiego i Kaniowczyków. Miasto po raz kolejny przymierza się do sięgnięcia po środki zewnętrzne na zagospodarowanie tego obszaru.

Prezentacja koncepcji zagospodarowania błoni odbędzie się 8 grudnia o godz. 17 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Puławy.

Błonia, które są terenem miejskim od lat czekają na zagospodarowanie. Pierwsze prace dotyczące realizacji tego obszaru rozpoczęły się w 2009 roku. Opracowano wówczas koncepcję w dwóch wariantach. Następnie poddano je konsultacjom (ankiety otwarte, internetowe, rozmowy indywidualne, prasa, strona internetowa, telewizja lokalna). 83 proc. uczestników konsultacji poparło rewitalizację miejskich terenów zieleni.

- Realizacja zadania była blisko. Pojawiła się szansa na dofinansowanie ze środków unijnych jednak pojawił się również sprzeciw społeczny. Grupa mieszkańców złożyła obywatelski projekt uchwały sprzeciwiający się modernizacji błoni – mówi Janusz Grobel, prezydent Puław.

Obszar od wielu lat nie jest należycie wykorzystany. Od czasu do czasu instaluje się tu cyrk. Na co dzień błonia są nieformalnym wybiegiem dla psów przyprowadzanych tu przez właścicieli mieszkających w okolicznych blokach. Temat zagospodarowania błoni jednak wraca i jest szansa na jego zagospodarowanie.

- Istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na realizację tego zadania ze środków zewnętrznych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 – mówi prezydent.

Regulamin konkursu na pozyskanie środków nakłada jednak pewne wymogi. Najistotniejszym z nich i determinującym zawartość koncepcji jest wymóg dotyczący proporcji kosztów. W tym konkursie 70 proc. poniesionych wydatków musi dotyczyć zagospodarowania zieleni, natomiast 30 proc. może być przeznaczone na dodatkową infrastrukturę typu ławeczki, stoliki czy inne urządzenia rekreacyjne.

Koncepcja autorstwa Magdaleny Słowik-Junko z Pracowni Architektury Krajobrazu Landmark została przygotowana konkretnie pod wymogi tego konkursu z naciskiem na zagospodarowanie zieleni. Proponowane rozwiązania są skonstruowane w taki sposób, aby w przyszłości móc rozwijać zagospodarowanie błoni o nowe funkcjonalności oczekiwane przez mieszkańców. Obecnie miasto prowadzi konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania błoni. Opinie i uwagi można składać - elektronicznie na adres mailowy: [email protected] w tytule wpisując Błonia – konsultacje lub osobiście w formie papierowej w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Puławy z dopiskiem Błonia – konsultacje. Urzędnicy czekają na uwagi mieszkańców do 9 grudnia.

Jak mają wyglądać puławskie błonia? ->> KONCEPCJA ZAGOSPODAROWANIA

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na pulawy.naszemiasto.pl Nasze Miasto