Bieg Niepodległości 2016 w Puławach. Na starcie również chętni zza granicy (ZDJĘCIA)

Łukasz Kołodziej / pulawy.eu
Na dystansie 5 i 10 kilometrów ścigali się biegacze, którzy wzięli udział w XXVII edycji Biegów Niepodległościowych. W niedzielę w Puławach startowali też biegacze, którzy w zależności od wieku walczyli na dystansie od 600 m do 1,8 kilometra.

Star i meta biegu była zlokalizowana na Skwerze Niepodległości. Organizatorem wyścigu jest Puławskie Stowarzyszenie Krzewienia Kultury i Sportu. Bieg zbiorowy (5 km) najszybciej pokonał Krzysztof Polak (Multimedia Runners Puławy). Zajęło mu to 17 minut i 23 sekundy. Tuż za nim przybiegł Piotr Kajda (ATHLETICS TEAM WOLA MYSŁOWSKA). Ten dystans pokonał w 17 minut i 32 sekundy. Trzecie miejsce zajął Jan Bochniak z Krakowa. Czas, jaki osiągnął biegacz to 18:49.

Do biegu głównego, na dystansie 10 kilometrów, stanęło 75 zawodników. Startujący przybyli do Puław m.in. z Dnitropietrowska, Lwowa i Kovla. Najszybciej ten dystans przebiegł Andrzej Starżyński z Klementowic (30:36). Za nim na podium znalazł się Sergii Okseniuk z Łucka (30:51). Na trzecim miejscu uplasował się biegacz z Wronowa – Adam Wakuluk. Dystans 10 kilometrów pokonał on w 31:24 min.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani