Azoty Puławy remisują w Gdańsku

WA
Azoty Puławy remisują w Gdańsku archiwum
Azoty Puławy zremisowały w Gdańsku z tamtejszym Wybrzeżem 28:28. Dla puławskiej drużyny było to ostatnie spotkanie przed wylotem do Serbii na mecz z ekipą Metaloplastiki w ramach Challenge Cup.

Spotkanie w Gdańsku było drugim z kolei meczem Azotów Puławy granym na wyjeździe. Pierwsze z nich w minioną niedzielę w Wrocławiu puławska ekipa wygrała dość gładko 36:29. Po tak udanym spotkaniu zarówno zawodnicy i kibice ostrzyli sobie zęby na kolejne dwa punkty.

Niestety ekipa Wybrzeża Gdańsk postawiła bardzo twarde warunki prowadząc praktycznie od początku spotkania. Na przerwę Wybrzeże schodziło z dwubramkową przewagą nad Azotami (14:12). Druga połowa nie była łatwiejsza dla puławskiej ekipy. W końcówce po zdobytych 4 bramkach po kolei, udało się Azotom wyjść na jednobramkowe prowadzenie, jednak ostatecznie Wybrzeże uratowało remis rzucając bramkę na 28 do 28.

Najwięcej bramek dla puławskiej ekipy zdobyli Przemek Krajewski 5 oraz Piotrek Masłowski, Marco Tarabochia i Kosta Savic po 4.

Kolejne spotkanie Azoty Puławy rozegrają w Serbii, gdzie w najbliższą sobotę w ramach Challenge Cup zmierzą się z Metaloplastiką Sabac. Rewanż tydzień później w Puławach.