Azoty Puławy powalczą o brązowy medal

PUKA
Azoty Puławy powalczą o brązowy medal WA
Azoty Puławy, mimo dzielnej postawy w starciu z Orlenem Wisłą Płock, nie zdołały zakwalifikować się do finałowych meczów o Mistrzostwo Polski.

Piłkarzom ręcznym Azotów Puławy nie udało się sprawić niespodzianki i awansować do finału mistrzostw Polski. W niedzielę, podopieczni Ryszarda Skutnika w trzecim meczu półfinałowym play-off przegrali przed własną publicznością z Orlenem Wisłą Płock.

W rywalizacji do trzech zwycięstw lepszy 3:0 okazał się wicemistrz Polski, chociaż puławianie postawili się rywalom, szczególnie wczoraj. Pierwsze minuty toczyły się pod dyktando gości, którzy osiągnęli kilkubramkową przewagę. Jednak Azoty w końcówce tej odsłony pokazały charakter i schodziły na przerwę, prowadząc 15:12.
Niestety, po zmianie stron nie dość, że doświadczony zespół z Płocka odrobił straty, to jeszcze wypracował sobie zaliczkę, nie oddając jej już do końca potyczki. Gospodarzom nie pomogło aż 15 trafień Przemysława Krajewskiego.

Azoty zagrają o pierwszy w historii klubu medal krajowego czempionatu. W spotkaniu o "brąz" ich przeciwnikiem najprawdopodobniej będzie Pogoń Szczecin.